Reklama

Reklama

Lech Poznań szaleje – już czwarty nowy piłkarz!

Maciej Makuszewski prawdopodobnie w piątek wieczorem zostanie piłkarzem Lecha Poznań. Wcześniej musi jeszcze zaliczyć testy medyczne.

O zainteresowaniu Lecha tym piłkarzem, który wiosną był wypożyczony z Lechii Gdańsk do portugalskiej Vitorii Setubal, było wiadomo już od kilku tygodni. Lech chce Makuszewskiego, bo na boku pomocy zwolniło się miejsce po wygaśnięciu kontraktu Gergo Lovrencsicsa. "Kolejorz" szybko uzgodnił warunki umowy z Lechią Gdańsk, później musiał się jeszcze dogadać z samym zawodnikiem. To się udało, a w piątek przed południem Makuszewski przejdzie testy medyczne we współpracującej z klubem klinice Rehasport. Jeśli je zaliczy, podpisze kontrakt. Lech chce wypożyczyć zawodnika na rok, ale przy tym zawrzeć opcję transferu definitywnego.

Reklama

Makuszewski w polskiej ekstraklasie występował dotąd w Jagiellonii Białystok (2010-2012) i Lechii Gdańsk (2014-15) - rozegrał 111 spotkań, w których zdobył 17 bramek. Reprezentował też Terek Grozny (2012-13) oraz w ostatnim półroczu Vitorię Setubal.

Lech w ten sposób może pozyskać już czwartego zawodnika. Do tej pory "Kolejorz" przejmował jednak wyłącznie piłkarzy, którym kończyły się umowy w poprzednich klubach - obrońcę z Odense Lasse Nielsena, bramkarza Ruchu Chorzów Matusza Putnocky’ego oraz pomocnika Radosława Majewskiego, który ostatnio występował w greckiej ekstraklasie.

Piłkarze Lecha wznowią treningi w poniedziałek 13 czerwca.

Andrzej Grupa


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL