Reklama

Reklama

  • 1 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 2 .Legia Warszawa (23 pkt.)
  • 3 .Górnik Zabrze (20 pkt.)
  • 4 .Zagłębie Lubin (18 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 7 .Pogoń Szczecin (15 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Lech Poznań - Standard Liege 3-1. Philippe Montanier: Ten gol nas podłamał

- Lech pokazał klasę, był lepszy technicznie, miał lepiej zorganizowaną grę, był bardziej zaangażowany. Nie byliśmy już się w stanie odrodzić po stracie trzeciej bramki – mówił trener Standardu Liege Philippe Montanier, nie szczędząc pochwał rywalom z Poznania.

"Kolejorz" zdobył pierwsze punkty w Lidze Europy, pokonał wicemistrza Belgii na swoim pustym stadionie 3-1. Było to zwycięstwo jak najbardziej zasłużone, mogło być nawet wyższe, a na dodatek rywale przez ponad połowę spotkania powinni grać w dziesiątkę. Błąd popełnił jednak austriacki sędzia, który nie pokazał drugiej żółtej kartki obrońcy Standardu Nicolasowi Gavory’emu. 

Reklama

- Na początku nasza gra nie wyglądała tak źle, choć zostaliśmy ukarani za błędy w defensywie i straciliśmy bramkę. Mieliśmy jednak okazję pod koniec tej połowy, by wyrównać na 2-2. Druga połowa zmieniła ten obraz, byliśmy słabsi od rywala, szczególnie pod względem technicznym. Przegrywaliśmy pojedynki indywidualne, nie daliśmy sobie szansy na zdobycie tutaj punktów - analizował Montanier. 

Jego zdaniem kluczowy był trzeci gol dla Lecha. - Podłamał nas, nie mogliśmy się już otrząsnąć z dominacji rywala - oceniał szkoleniowiec, który w niedzielnym starciu z innym uczestnikiem Ligi Europy Royalem Antwerp będzie musiał sobie radzić w tym samym zestawieniu personalnym. A to pojedynek, który może mieć ważne znaczenie w rywalizacji o mistrzostwo Belgii. Francuz oczekuje jednak od swoich zawodników, że w trzech pozostałych spotkaniach Ligi Europy będą walczyć na całego. - Możemy oczekiwać zdobycia pierwszych punktów i lepszej gry, tak indywidualnie, jak i zespołowo. Po prostu tę grę musimy poprawić - mówił.

Zdaniem obrońcy Noe Dussenne wpływ na słabszą postawę defensywy klubu z Walonii miały absencje kilku graczy i nowi piłkarze w tej formacji. - Było nam w nowym składzie ciężko, choć jako profesjonaliści musimy sobie radzić w takich sytuacjach. Pojawiły się jednak problemy w kryciu, a także kłopoty fizyczne, nie wychodziło nam dzisiaj za wiele. Trudno się teraz cieszyć, ale musimy już myśleć o następnym meczu i wziąć się w garść. Teraz atmosfera nie jest najlepsza - zdradził Dussenne.

Andrzej Grupa

Dowiedz się więcej na temat: Lech Poznań | Standard Liege

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama