Reklama

Reklama

Lech Poznań ściągnął sześciu piłkarzy

Pięciu piłkarzy Krzysztof Bąkowski, Antoni Kozubal, Juliusz Letniowski, Filip Szymczak i Czech Jan Sykora wraca do Lecha Poznań po okresie wypożyczenia z innych klubów. Większość z nich prawdopodobnie zostanie w drużynie mistrza Polski na kolejny sezon.

Bąkowski w ostatnim czasie był pierwszym bramkarzem Stomilu Olsztyn, ale zimą doznał poważnej kontuzji i obecnie przechodzi rehabilitację. Szymczak w poprzednim sezonie grał w pierwszoligowym GKS Katowice i strzelił 11 goli oraz zanotował dwie asysty. Na zapleczu ekstraklasy występował również Antoni Kozubal, w Górniku Polkowice, który spadł do drugiej ligi.

Lech Poznań. Powrót Jana Sykory

Do Poznania wraca także Sykora, który z Viktorią Pilzno świętował mistrzostwo Czech i co ciekawe, otrzymał też złoty medal za tytuł w Polsce. Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka byłego już zawodnika Widzewa Łódź Letniowskiego. Beniaminek ekstraklasy nie skorzystał z opcji pierwokupu.

Reklama

Definitywnie zakończyła się przygoda Karlo Muhara z Lechem. Chorwat był wypożyczony do CSKA Sofia, a kilka dni temu na zasadach transferu definitywnego przeniósł się do mistrza Rumunii - CFR Cluj.

Lechici przygotowania do nowego sezonu rozpoczną w sobotę już bez Macieja Skorży, który w poniedziałek niespodziewanie zrezygnował z funkcji trenera. Pierwsze zajęcia poprowadzi dotychczasowy sztab szkoleniowy z Rafałem Janasem na czele.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL