Reklama

Reklama

Lech Poznań. Rezerwy pokonane i w strefie spadku. Kuriozalny gol samobójczy

Bramka, po której Lech Poznań przegrywał w drugiej lidze z Pogonią Siedlce, to jedna z najbardziej kuriozalnych bramek w jego wykonaniu. Poznaniacy przegrali 0-2, to ich trzecia porażka z rzędu. Sytuacja rezerw Lecha w drugiej lidze jest bardzo trudna.

Po przegranych z GKS Katowice (1-2), Górnikiem Polkowice (dotkliwie 0-4) przyszła przegrana także we Wronkach z Pogonią Siedlce, która zepchnęła Kolejorza na przedostatnie miejsce w drugiej lidze. Widomo spadku zagląda mu już w oczy zupełnie realnie.

Na dodatek Lech stracił w meczu z Pogonią kuriozalnego gola na 0-1. Po podaniu Igora Ławrynowicza pod własną bramką do zespołu rywali z Siedlec ich akcję wykończył... strzałem samobójczym Filip Nawrocki. Czegoś podobnego nie widzieliśmy już dawno i ten gol mocno podciął skrzydła młodym lechitom, prowadzonym przez doświadczonych Siergieja Kriwca, Artura Marciniaka, Wojciecha Onsorge i Adriana Laskowskiego.

Reklama

A przecież trener Artur Węska mówił w rozmowie ze stroną internetową Lecha: - Kwiecień będzie dla nas bardzo ważny i podczas tych najbliższych spotkań nie możemy powtórzyć takiej postawy, co w ostatnim meczu.

Poprawy jednak nie było. Lecha dobił w drugiej połowie Krzysztof Danielewicz, który precyzyjnym strzałem nad murem pokonał bramkarza Krzysztofa Bąkowskiego po rzucie wolnym podyktowanym niemal z linii pola karnego. Poznaniacy wyraźnie ten mecz przegrali.

Lech II Poznań - Pogoń Siedlce 0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Nawrocki (38., samobójczy), 0-2 Danielewicz (72.)

Żółte kartki: Szramowski, Ławrynowicz, Kaczmarek, Nawrocki - Olszewski, Przybecki, Piotrowski, Pierzchała
Czerwona kartka: Piotrowski (za dwie żółte)

LECH: Bąkowski - Kaczmarek Ż (81. Tomal), Nawrocki Ż, Onsorge, Białczyk (75. Malec) - Marciniak, Laskowski, Ławrynowicz Ż (59. Ratajczyk) - Szramowski Ż, Kriwiec, Karbownik

POGOŃ: Klebaniuk - Kołoczek, Očenáš, Tadrowski, Olszewski Ż - Przybecki Ż (86. Kozłowski), Piotrowski Ż, Repka, Danielewicz (79. Brodziński), Wróblewski (72. Baidoo) - Pierzchała Ź (72. Górski)

W innych meczach drugiej ligi: Sokół Ostróda - Olimpia Elbląg 2-1, Chojniczanka Chojnice - Skra Częstochowa 1-3, Hutnik Kraków - Znicz Pruszków 1-3

Czołowe lokaty zajmują: Górnik Polkowice i GKS Katowice (awans bezpośredni) oraz Chojniczanka Chojnice, Skra Częstochowa, Wigry Suwałki i Stal Rzeszów (miejsca barażowe). W strefie spadku znajdują się: Olimpia Elbląg, Lech II Poznań i Błękitni Stargard.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL