Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Szwecja (4 pkt.)
  • 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Lech Poznań przegrał ważny mecz, ale mogą go uratować inne wyniki

Porażka z Chojniczanką Chojnice 1-2 nie zepchnęła jeszcze rezerw Lecha Poznań do strefy spadkowej drugiej ligi, bo także rywale Kolejorza nie punktowali. Końcówka rozgrywek będzie jednak pasjonująca, a Lech uważa utrzymanie swoich rezerw w drugiej lidze za priorytet ważki dla szkolenia w klubie.

Z tego powodu rezerwy Lecha zostały wzmocnione doświadczonymi graczami takimi jak Grzegorz Wojtkowiak, Artur Marciniak, Adrian Laskowski czy Siergiej Kriwiec, który w starciu z Chojniczanką wystąpić musiał w ataku. Kolejorzowi brakuje bowiem kadr na drugą ligę odpowiednich do walki o utrzymanie, a z tych młodych graczy, którzy wystąpili w pierwszym zespole nie może korzystać po zakończeniu rozgrywek Ekstraklasy

Siergiej Kriwiec tworzył ofensywę z młodym 20-letnim Jakubem Karbownikiem, ale nie dała sobie ona rady z doświadczonym zespołem Chojniczanki, jednym z najlepszych w drugiej lidze. Część jego kadr tworzą piłkarze znani czy z Lecha (Tomasz Mikołajczak), czy z Warty Poznan (Michał Grobelny, Serhij Napołow). Lech zdołał tylko zmniejszyć rozmiary porażki golem strzelonym głową przez Jakuba Karbownika.

Na szczęście dla poznaniaków, punkty zgubili w sobotę także Błękitni Stargard, którzy zremisowali z Garbarnią Kraków 0-0. Strefę spadku tworzą więc teraz: Błękitni Stargard z 36 pkt, Olimpia Grudziądz z 35 pkt i Bytovia Bytów z 31 pkt. Dwa ostatnie zespoły mają jeszcze do rozegrania mecze tej kolejki. Lech ma 37 pkt, a za nim znajduje się jeszcze Olimpia Elbląg z 36 pkt.

W ostatniej kolejce lechici mają trudny wyjazdowy mecz ze Stalą Rzeszów.

Reklama

Lech II Poznań - Chojniczanka Chojnice 1-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Skrzypczak (27.), 0-2 Bartosiak (55.), 1-2 Karbownik (60.)

LECH: Bąkowski - Kaczmarek Ż (71. Strózik), Nawrocki, Wojtkowiak, Pingot, Smajdor (46. Malec) - Kryg Ż, Białczyk Ż (60. Szramowski), Laskowski - Karbownik, Kriwiec (71. Jacenko).

CHOJNICZANKA: Sokół - Mudra, Grolik, Bartosiak, Grobelny - Klichowicz Ż (70. Napołow), Kona (84. Czajkowski), Ziętarski (61. Mikołajczak Ż), Golański Ż (46 Rakowski), Ryczkowski - Skrzypczak Ż (84.  Nowak).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje