Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (39 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (34 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (29 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (28 pkt.)
  • 6 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (26 pkt.)
  • 8 .Lech Poznań (25 pkt.)

Lech Poznań poważnie wzmocnił drugi zespół. I klęska na koniec

Niepokojący wynik rezerw Lecha Poznań w przededniu startu rozgrywek dugiej ligi, w której Kolejorz ma się utrzymać. Wzmocniony graczami o sporym doświadczeniu ligowym został zmieciony z murawy przez Ślęzę Wrocław aż 0-4.

Ślęza Wrocław to zespół niżej notowany od rezerw Kolejorza, bo trzecioligowy. W swojej śląskiej grupie jest w czołówce tych rozgrywek, po 2020 roku ustępuje w tabeli jedynie Ruchowi Chorzów i Polonii Bytom, a zatem perspektywy na awans do drugiej ligi ma.

Reklama

Kolejorz natomiast usiłuje utrzymać swój drugi zespół w drugiej lidze; na dzisiaj znajduje się w strefie spadku, z dwoma punktami straty do najbliższej bezpiecznej pozycji, którą zajmuje Znicz Pruszków. Zapowiada się więc emocjonująca druga część sezonu w drugiej lidze, która rozpocznie się 27 lutego meczem Lecha II Poznań ze Stalą Rzeszów.

Aby osiągnąć wynik i utrzymać się, Kolejorz postanowił wzmocnić rezerwy transferami, czego do tej pory nigdy nie robił. To istotny przełom, a do Lecha II Poznań przyszli tacy gracze jak znani z Warty Poznań Adrian Laskowski i Wojciech Onsorge (ten pierwszy jeszcze jesienią grał w Ekstraklasie), a także znany i lubiany sprzed kilku lat mistrz Polski z Lechem, Białorusin Siergiej Kriwiec. To znaczy, że wraz z Grzegorzem Wojtkowiakiem i Arturem Marciniakiem w składzie Lech ma bardzo doświadczoną kadrę w drugiej lidze, wzmocnioną przed decydującym bojem o pozostanie w rozgrywkach.

Tak skonstruowany drugi zespół Lecha odniósł kilka zwycięstw, pokonał np. rezerwy Legii Warszawa 2-0. Przygotowania zakończył jednak szokującym rezultatem. W sparingowym meczu ze Ślęzą Wrocław został rozbity aż 0-4. Mecz odbył się w centrum szkoleniowym Ślęzy w Kłokoczycach, w zastępstwie planowanego i odwołąnego sparingu z Górnikiem Konin.

Ślęza Wrocław - Lech II Poznań 4-0 (3-0)

Bramki: 1-0 Stępień (3.), 2-0 Stępień (19.), 3-0 Stempin (34.), 4-0 zawodnik testowamny (46.)

ŚLĘZA: Zabielski - Samiec, Tomaszewski, Dyr, Bohdanowicz, Olejniczak, Pisarczuk (65. Traczyk), testowany (46. testowany), Stempin, Wawrzyniak (65. Muszyński), Stępień (65. Kotyla)

LECH: Krzysztof Bąkowski - Arkadiusz Kaczmarek, Grzegorz Wojtkowiak (46. Filip Nawrocki), Wojciech Onsorge, Karol Smajdor (46. Jakub Malec) - Jakub Białczyk (46. Artur Marciniak), Eryk Kryg (46. Adrian Laskowski), Siergiej Kriwiec - Ołeksandr Jacenko (46. Igor Ławrynowicz), Adrian Ratajczyk, Jakub Karbownik (65. Ołeksandr Jacenko)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama