• 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Lech Poznań. Poważna kontuzja Darko Jevticia

Darko Jevtić strzelił cudowną bramkę w meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej i w dużej mierze dzięki niemu Lech Poznań ograł 2-0 FK Haugesund. Piłkarz zwycięstwo okupił kontuzją stawu skokowego i na razie nie wiadomo, jak długo będzie musiał pauzować. Władze "Kolejorza" zdradzają jednak, że uraz jest poważny.

- Darko jest w trakcie badań i konsultacji - tłumaczy szef sztabu medycznego "Kolejorza" prof. Krzysztof Pawlaczyk. - Nie możemy powiedzieć nic więcej. Gdy tylko będziemy znali ostateczną diagnozę przekażemy ją - dodaje lekarz.

Niemniej, jak poinformowano na oficjalnej stronie Lecha, uraz Jevticia jest groźny.

24-letni Szwajcar pod koniec pierwszej połowy został brutalnie sfaulowany przez Libana Abdiego, który za swoje zachowanie obejrzał żółtą kartkę. Zresztą później, w 76. minucie, wyleciał z boiska. Jevtić boisko opuścił z pomocą fizjoterapeuty i w przerwie został zmieniony przez Mihaia Raduta.

Pomocnik zaliczył kapitalne wejście w sezon, w zaledwie czterech spotkaniach strzelając trzy bramki i notując asystę. Jego brak może być dla "Kolejorza" niezwykle bolesny.