Reklama

Reklama

Lech Poznań pobije rekord transferowy ligi? Portugalczycy są przekonani

Aż 4 miliony euro ma kosztować portugalski pomocnik Afonso Sousa, który gra obecnie w Belenenses Lizbona - rywalu Lecha Poznań w europejskich pucharach z 2015 roku. Były gracz FC Porto ma trafić do Lecha Poznań za absolutnie rekordową kwotę w dziejach polskiej ligi, o czym jest absolutnie przekonana portugalska prasa.

Dziennik "O Jogo" na przykład podaje, że Lech Poznań zapłaci za Afonso Sousę rekordowe pieniądze i to nawet 4 miliony euro, co wydaje się absolutną abstrakcją. Nigdy polskie kluby nie płaciły takich pieniędzy, rekordem transferowym Kolejorza jest pozyskanie Iworyjczyka Adriela Ba Louy zeszłego lata - wtedy poznaniacy zapłacili czeskiemu klubowi Viktoria Pilzno sumę 1,2 mln euro, i tak wysoką.

4 miliony euro to kwota poza zasięgiem i wyobraźnią polskiej Ekstraklasy, a tyle właśnie ma kosztować Afonso Sousa. Wychowanek FC Porto i były gracz Beira Mar Aveiro od dwóch lat reprezentuje barwy Belenenses Lizbona. Jest chwalonym ofensywnym pomocnikiem.

Reklama

Afonso Sousa w Lechu Poznań? Ogromne pieniądze

Portugalskie media podają, że transfer jest bliski realizacji, ale w związku z tak wysoką kwotą należy podejść do tych rewelacji ostrożnie. Lech Poznań sporo pozmienia w kadrze, odejdzie Jakub Kamiński za 10 mln euro do VfL Wolfsburg, z zespołem już rozstali się Pedro Tiba i bramkarz Mickey van der Hart. Raczej trudno będzie zatrzymać Tomasza Kędziorę i Dawida Kownackiego, którzy wsparli Lecha w zdobyciu mistrzostwa Polski. Odejść ma także Dani Ramirez. 

W ich miejsce Kolejorz chce sprowadzić nowych zawodników. Prezes Piotr Rutkowski już zapowiedział wydanie sporych sum na wzmocnienia w letnim oknie transferowym, jednakże 4 miliony euro na jednego zawodnika z Portugalii wydaje się kwotą abstrakcyjną. Chyba, że Lechowi uda się porozumieć co do pieniędzy mniejszych. Problem w tym, że Belenenses Lizbona kwotą za tego zawodnika musi podzielić się z FC Porto.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL