Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (36 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (31 pkt.)
  • 4 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (26 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (25 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (25 pkt.)
  • 8 .Zagłębie Lubin (23 pkt.)

Lech Poznań. Nowy napastnik Aron Johannsson rozpoczął testy

Amerykanin islandzkiego pochodzenia Aron Johannsson przyjechał do Poznania i rozpoczął badania medyczne przed transferem do Lecha Poznań. Ma być zapowiadanym wzmocnieniem ataku, a Kolejorz może z nim podpisać definitywny kontrakt, bo to zawodnik wolny.

Lech chciał sprowadzić tego napastnika już w 2013 roku. Wtedy to, w czasach trenera Mariusza Rumaka poznański klub był bardzo zainteresowany. Aron Johannsson grał wtedy w duńskim klubie Arhus GF, ale ostatecznie zamiast do Polski wyjechał do ligi holenderskiej, do klubu AZ Alkmaar. Holendrzy zapłacili za niego wóczas 1,6 mln euro, więcej niż proponował Kolejorz.

Reklama

Teraz, po latach temat wrócił i jest w trakcie realizacji. to wolny zawodnik, bowiem jego kontrakt ze szwedzkim klubem Hammarby Sztokholm wygasł wraz z Nowym Rokiem. Jeszcze we wrześniu ten napastnik próbował pokonać bramkarza Lecha Filipa Bednarka w meczu eliminacji Ligi Europy, ale poznaniacy rozbili Hammarby w Sztokholmie aż 3-0.

Aron Johannsson - islandzki Amerykanin

To gracz z amerykańskim paszportem, który zyskał dzięki prawu ziemi, jako że urodził się w Mobile w Alabamie. Jest jednak Islandczykiem. Jako młokos, miał prawo wyboru reprezentacji narodowej - grywał więc w islandzkiej młodzieżówce, a następnie w dorosłej reprezentacji USA, także w eliminacjach mistrzostw świata w 2014 i 2018 roku oraz na samym mundialu w Brazylii, gdy pojawił się w meczu z Ghaną jako zmiennik Joze Altidore. Dla Stanów Zjednoczonych rozegrał 19 meczów, dla islandzkiej młodzieżówki - 10.

To będzie piąty transfer Kolejorza w tym oknie. Jako pierwszy tej zimy przyszedł do Lecha pomocnik Jesper Karlström, pozyskany za 700 tys. euro z Djurgaardens Sztokholm. Po nim dołączyli obrońcy Bartosz Salamon (symboliczna opłata dla SPAL Ferrara) i Antonio Milić (za 500 tys. euro z Anderlechtu) oraz na zasadzie wolnego transferu Nika Kwekweskiri, do niedawna gracz Tobołu Kustanaj z Kazachstanu.

Kolejorza opuścili natomiast: Djordje Crnomarković (wypożyczenie do Zagłębia Lubin), Chorwat Karlo Muhar (wypożyczenie do Kayserispor), Marko Malenica, Bohdan Butko i Mohammad Awwad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama