Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Szwecja (4 pkt.)
  • 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Lech Poznań. Nika Kwekweskiri zagrał w meczu z prestiżowym rywalem

Reprezentacja Gruzji z Niką Kwekweskirim w składzie przetestowała jako ostatnia ekipę Holandii przed jej startem na Euro 2020, na którym Holendrzy celują w złoto. Gruzini nie mieli większych szans, a gracz Lecha Poznań wszedł w 78. minucie za Waleriana Gwilię z Legii Warszawa.

Był to 38. występ Niki Kwekweskiriego, który do Lecha Poznań przyszedł już jako reprezentant Gruzji. To zresztą był jeden z argumentów za sprowadzeniem go - mieliśmy do czynienia z zawodnikiem regularnie grającym dla kadry narodowej. I rzeczywiście, nadal jest do niej powoływany. Ostatni przypadek, by gracz Kolejorza nie wystąpił w jakimś meczu w gruzińskich barwach miał miejsce w listopadzie 2019 roku - był to pojedynek z Chorwacją.

Reklama

Nika Kwekweskiri za Waleriana Gwilię

W 78. minucie meczu z Holendrami w Enschede piłkarz Lecha zmienił Waleriana Gwilię - do końca czerwca zawodnika Legii Warszawa - i podtrzymał tę tradycję. Nie pomógł jednak za bardzo, Gruzja wyraźnie przegrała z Pomarańczowymi  0-3. 

Selekcjoner gruzińskiej reprezentacji, znany niegdyś piłkarzWilly Sagnol zdecydował się na dwutygodniowe zgrupowanie, podczas którego jego drużyna miała zaplanowane dwa mecze. Wygrała z Rumunią 2-1 i przegrała 0-3 z Holandią. W finałach Mistrzostw Europy zespół Gruzji nie wystąpi - stracił wielką szansę w finale barażu Ligi Narodów, gdy przegrał 0-1 z Macedonią.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Gruzji | Lech Poznań | Nika Kwekweskiri

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje