Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Radomiak (16 pkt.)
  • 7 .Cracovia (16 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)

Lech Poznań miał dotąd problemy z Częstochową. Może to zmienić

Jeśli o jakimś mieście można powiedzieć, że idzie pod prąd rywalizacji Lecha Poznań w Pucharze Polski, to jest to właśnie Częstochowa. Lech dwukrotnie już odpadł z Rakowem Częstochowa, ma też przegrany na jej terenie finał. Starcie ze Skrą Częstochowa to okazja, by to przełemać.

Puchar Polski jest okazją do mierzenia się zespołów Ekstraklasy z rywalami, z którymi nie grywają na co dzień. Los skojarzył Lecha ze Skrą Częstochowa, jedną z rewelacji pierwszej ligi, do której awansowała ona zupełnie nieoczekiwanie. Tak nieoczekiwanie, że nie ma gdzie rozgrywać swoich meczów i starcie z Kolejorzem będzie trzynastym z rzędu pojedynkiem Skry na wyjeździe.

I szansą na to, by wreszcie Częstochowa kojarzyła się Lechowi przyjemnie, bo do tej pory tak nie było. Poznaniacy dwukrotnie mierzyli się w tych rozgrywkach z Rakowem Częstochowa, przy czym było to dwa razy w ostatnich latach, gdy Raków jest zespołem mocnym. I za każdym razem trafiał na Kolejorz w kryzysie. 

Reklama

Lech Poznań z problemami w Częstochowie

W 2018 roku lechici pod wodzą Ivana Djurdjevicia ulegli w Częstochowie 0:1 i to ekipie, która dopiero zmierzała do Ekstraklasy. Wreszcie wiosną tego roku Raków przyjechał do Poznania, by w ćwierćfinale Pucharu Polski nie zostawić Lechowi Poznań żadnych złudzeń. Wygrał bezdyskusyjnie 2-0.

Dodajmy do tego jeszcze finał Pucharu Polski w 1980 roku, kiedy to Lech po raz pierwszy w historii walczył o trofeum w takim meczu. Odbywał się on właśnie w Częstochowie, a poznaniacy zostali rozbicie przez Legię Warszawa 0-5. W jej barwach grał wówczas ich niedawny as Mirosław Okoński, którego kibice Lecha obrzucili wtedy wyzwiskami, a jego poznańskie mieszkanie - jajami. 

Słowem: w wypadku Lecha w Pucharze Polski mówiło się "Częstochowa" a myślało "problem". 

Teraz jednak ma być inaczej, bo też Lechowi nadarza się niebywała okazja do złamania złej passy. Ma częstochowskiego rywala, ale tego słabszego, z pierwszej ligi. Na dodatek ma go u siebie, przy własnej widowni. Ma go także na rozkładzie w chwili, gdy - poza niedawną wpadką w Białymstoku - gra dobrze i jest liderem rozgrywek Ekstraklasy. Wszystkie argumenty przemawiają za nim i za tym, że skończą się złe skojarzenia z Częstochową.


Lech Poznań - Skra Częstochowa. Kiedy i gdzie oglądać?

Mecz Lecha Poznań ze Skrą Częstochowa w Pucharze Polski rozegrany zostanie we wtorek 28 września o godz. 16 na stadionie przy Bułgarskiej. Transmisja w Polsat Sport. Zarazem dzień później, 29 września o godz. 13 swój mecz Pucharu Polski rozegrają także rezerwy Lecha Poznań - podejmą we Wronkach zespół Puszczy Niepołomice.

CZYTAJ TAKŻE: Trener Maciej Skorża mówi o bardzo złych nastrojach w Lechu Poznań

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje