Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Lech Poznań ma problem z pomocnikami. Maciej Skorża składa obietnicę

- Nika Kwekweskiri, Radosław Murawski i Jesper Karlström będą grali bardziej ofensywnie i do przodu - obiecuje trener Lecha Poznań Maciej Skorża. Na razie statystyki ofensywne tych zawodników są fatalne.

Statystyki ofensywne obecnych środkowych pomocników Lecha (podane podczas konferencji prasowej przez redaktora Macieja Lehmanna z "Głosu Wielkopolskiego") są kiepskie - Nika Kwekweskiri, z którym poznański klub właśnie przedłużył umowę do 2023 roku, rozegrał 10 spotkań (dopiero od niedawna w pierwszym składzie), ale nie zanotował ani jednej asysty i żadnego gola. W poprzednim sezonie - 19 spotkań, zero asyst i zero goli. Jesper Karlström w tym sezonie w Lechu zaliczył 18 spotkań, zero asyst i zero goli. W poprzednim sezonie w Szwecji miał 28 meczów, jednego gola i jedną asystę. Radosław Murawski, który Lecha ma wzmocnić w lipcu, uzbierał  w tym sezonie 30 spotkań, jednego gola i dwie asysty.

Reklama

Pytanie brzmi: czy z taką pomocą Lech może odrobić 26 punktów, jakie w obecnym sezonie traci do Legii Warszawa?

CZYTAJ TAKŻE: Czy Nika Kwekweskiri to dobry gracz dla Lecha Poznań?

Lech Poznań ma problem z pomocnikami

- Bardzo bym chciał, żeby nasi pomocnicy na pozycjach nr 6 i 8 mieli lepsze liczby, notowali asysty i bramki. To dla mnie bardzo ważne, by ci piłkarze grali jak najwięcej piłek do przodu, byli maksymalnie jak się da graczami ofensywnymi - mówi trener Kolejorza Maciej Skorża. - Nad tym będziemy pracować. Oni jednak będą stanowili tylko pewien element drużyny. 

I obiecał, że gdy podobna lista zostanie przytoczona za pół roku, po następnej rundzie w wykonaniu Lecha, liczby tych piłkarzy będą znacznie lepsze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje