• 6 .Piast Gliwice (0 pkt.)
  • 7 .Podbeskidzie B.-B. (0 pkt.)
  • 8 .Pogoń Szczecin (0 pkt.)

​Lech Poznań - Legia Warszawa 2-1 w 34. kolejce Ekstraklasy

Nie było dane warszawskiej Legii, tak jak dwa lata temu, świętować tytuł mistrza Polski na stadionie w Poznaniu. "Kolejorz" pokonał lidera PKO Ekstraklasy 2-1 po trafieniach młodzieżowców: Kamila Jóźwiaka i Jakuba Kamińskiego. Odpowiedział w drugiej połowie Igor Lewczuk.

Kliknij, by zobaczyć zapis relacji na żywo z meczu Lech Poznań - Legia Warszawa

Zapis relacji na żywo na urządzenia mobilne

Gdyby Legia w Poznaniu zdobyła choć punkt, mogłaby już świętować mistrzostwo Polski i skupić się wyłącznie na zdobyciu dubletu. Tak się jednak nie stało, a przesądziła o tym kapitalna pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy. Po pierwszym dość spokojnym kwadransie, Lech nagle przyspieszył. Bez problemu radził sobie z pressingiem rywali, atakował jednym i drugim skrzydłem.

Spotkanie to wyglądało zupełnie inaczej niż to miesiąc temu, gdy Legia dość szybko zdobyła bramkę i spokojnie czekała na rywala na swojej połowie. Wtedy zupełnie wyłączony z gry został Kamil Jóźwiak - duet Veszović - Jędrzejczyk zamknął mu lewe skrzydło. Teraz Veszović jest kontuzjowany, Jędrzejczyk został przesunięty na środek, a pozbawiony wsparcia Paweł Stolarski zupełnie nie radził sobie ze skrzydłowym poznaniaków.

Gospodarze zaczęli się coraz mocniej napędzać i zagrażać bramce Legii. Debiutujący w Ekstraklasie Wojciech Muzyk miał sporo pracy - obronił m.in. precyzyjne strzały z dystansu Jakuba Kamińskiego (22. minuta), Jakuba Modera (30. minuta) i Pedro Tiby (35. minuta). Do tego można dodać niewykorzystaną sytuację sam na sam Jóźwiaka z 19. minuty oraz uderzenie nad bramką Daniego Ramireza w 17. minucie.

Dowiedz się więcej na temat: Lech Poznań | Legia Warszawa | PKO Ekstraklasa