• 6 .Piast Gliwice (0 pkt.)
  • 7 .Podbeskidzie B.-B. (0 pkt.)
  • 8 .Pogoń Szczecin (0 pkt.)

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3-2 w 35. kolejce Ekstraklasy

Świetny dla kibiców, pełen emocji mecz w Poznaniu! Lech zrewanżował się Lechii Gdańsk za przegrane karne w półfinale Pucharu Polski, pokonał ją 3-2 i już tylko punktu brakuje mu do zapewnienia sobie gry w europejskich pucharach.

Zapis relacji na żywo z meczu Lech Poznań - Lechia Gdańsk

Zapis relacji na żywo z meczu Lech Poznań - Lechia Gdańsk na urządzenia mobilne

Na takie spotkania z przyjemnością przychodzi się na stadiony. W środę Lech walczył z Lechią przez ponad 120 minut w Pucharze Polski, a jakby tego było mało, to na koniec piłkarze strzelali wyjątkowo emocjonujący konkurs rzutów karnych. Z awansu cieszyli się gdańszczanie, teraz Lech im się zrewanżował. I to po meczu, w którym padło aż pięć bramek, a piłka co chwilę przenosiła się z jednego pola karnego pod drugie.

W obu zespołach można się było spodziewać zmian - i te nastąpiły. Obaj trenerzy zastąpili golkiperów, w Lechu zadebiutował w Ekstraklasie Miłosz Mleczko. 21-letni bramkarz miał kilka udanych interwencji, ale też sporo niepewnych. Podobnie zresztą jak doświadczony Duszan Kuciak, co już było zaskoczeniem.

Słowak świetnie prezentował się przy Bułgarskiej w lutowym meczu tych drużyn, przez ponad 80 minut ratował skórę kolegom. Teraz popełnił błąd już przy pierwszym strzale lechitów. W 5. minucie Makowski sfaulował Ramireza, a Hiszpan po chwili wykonał rzut wolny.

Uderzył dość precyzyjnie, ale wcale nie za mocno, w dalszy róg, tam gdzie powinien być Kuciak. Słowak spodziewał się jednak strzału nad murem i został zaskoczony. Lech poszedł za ciosem, wkrótce na 2-0 mógł podwyższyć Jakub Kaminski (12. minuta), a chwilę po nim nad bramkę strzelił Timur Żamaletdinow.

Duszan Kuciak
 23′ Robert Gumny
Karol Fila
Đorđe Crnomarković
Michał Nalepa21′
13′ Lubomir Szatka
Tomasz Makowski
 5′ 78′ Daniel Ramirez Fernandez
Jakub Kałuziński66′
91′ Pedro Tiba
Jarosław Kubicki
 45′ Kamil Jóźwiak
Ze Gomes  47′ 70′
72′ Timur Żamaletdinow
Maciej Gajos66′
91′ Karlo Muhar
Kacper Urbański
78′ Filip Marchwiński
Egzon Kryeziu
Tymoteusz Puchacz
Patryk Lipski
Michał Skóraś
Jaroslav Mihalik73′
72′ Christian Gytkjaer
Flavio Paixao

Conrado Buchanelli Holz70′ 89′

Lechia wytrzymała napór Lecha, a po kwadransie sama zaczęła coraz częściej atakować. Aktywny, choć bardzo nierówny, był na boku Ze Gomes, prezentował się lepiej niż Omran Haydary, który w końcu dostał szansę od trenera Stokowca. W 17. minucie gdańszczanie koncertowo wykonali rzut wolny - cztery podania, a na końcu celny strzał z bliska Łuaksza Zwolińskiego.

Dowiedz się więcej na temat: Lech Poznań | Lechia Gdańsk