Reklama

Reklama

  • 1 .Górnik Zabrze (13 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (9 pkt.)
  • 3 .Jagiellonia Białystok (8 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (7 pkt.)
  • 5 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (7 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (6 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (6 pkt.)

Lech Poznań. Karol Linetty trenuje indywidualnie

Najlepszy piłkarz Lecha Poznań - Karol Linetty - dwa ostatnie mecze zagrał z pękniętymi żebrami. Teraz ból się nasilił i nie wiadomo, czy środkowego pomocnika mistrza Polski i reprezentacja nie czeka dłuższa przerwa.

Zachowanie sztabu szkoleniowego Lecha Poznań było nieodpowiedzialne. Linetty w starciu z Jagiellonią doznał kontuzji, ale w dwóch kolejnych meczach wychodził w podstawowym składzie! Trudno wyobrazić sobie, by takie decyzje zapadały bez konsultacji z zawodnikiem. Teraz nie tylko sam Lech może mieć problem, ale też reprezentacja Polski.

Reklama

- Karol oberwał, ale nie wiem co musiałoby się stać, żeby nie dał rady - mówił jeszcze w zeszłym tygodniu na oficjalnej stronie klubowej Jan Urban, szkoleniowiec Lecha.

I choć Linetty dał radę w spotkaniach z Górnikiem Zabrze i Cracovią, to teraz Jan Urban może mieć kłopot. Nie tylko on.

Linetty był bowiem pewniakiem na najbliższe zgrupowanie kadry. Co więcej, pod nieobecność Krzysztofa Mączyńskiego (jest kontuzjowany) miał wielkie szanse na grę w spotkaniach z Serbią (23 marca) i Finlandią (26 marca). Teraz jednak musi myśleć o jak najszybszym powrocie do zdrowia.

W środę zawodnik trenował indywidualnie. Nie wiadomo, czy zdąży wykurować się na mecz z Ruchem Chorzów.

- Nie wiemy co z Karolem. Sytuacja się pogorszyła i nie mógł trenować z zespołem. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w kolejnych dniach - przyznaje trener Urban na oficjalnej stronie Lecha. Podkreśla też, że w najbliższych dniach sztab szkoleniowy będzie obserwował sytuację zdrowotną piłkarza i jego postępy w powrocie do treningów z drużyną.

- Trudno ocenić kiedy Karol wróci do treningów z pełnym obciążeniem - kończy.

Tymczasem to już trzeci ważny piłkarz Lecha Poznań, który doznał dość poważnej kontuzji w ostatnim czasie. Poza Linettym leczą się też Nicki Bille Nielsen i Szymon Pawłowski.

Dowiedz się więcej na temat: Karol Linetty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje