Reklama

Reklama

Lech Poznań. Kamil Jóźwiak o swoich doświadczeniach w barwach "Kolejorza"

„Chcę grać jeszcze więcej i zbierać kolejne doświadczenie” – mówi w rozmowie z oficjalną stroną Lecha Poznań Kamil Jóźwiak. 18-letni pomocnik w poprzednim sezonie w Ekstraklasie zagrał 10 meczów i zdobył jedną bramkę.

Lotto Ekstraklasa - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

"Doskonale pamiętam swój debiut w Ekstraklasie. To był mecz z Jagiellonią. Stresowałem się, jednak na boisku ciśnienie ze mnie zeszło" - zaznacza wychowanek Juniora Zbąszynek.

Trzykrotnie Jóźwiak na boisko wychodził w pierwszym składzie. Po raz pierwszy w meczu z Legią Warszawa, rozgrywanym przy Bułgarskiej. Młody pomocnik zaznacza, że przed tak ważnym spotkaniem presja była ogromna, jednak gdy ogląda to spotkanie uważa, że sobie poradził.

Reklama

W przyszłym sezonie Jóźwiak chce grać jeszcze więcej. On sam jeszcze rok temu grał w Akademii Lecha Poznań, a do pierwszej drużyny trafił wraz z Robertem Gumnym, który już teraz zagrał we wszystkich spotkaniach Ekstraklasy od pierwszej minuty. Jóźwiak, jeszcze nie otrzymał szansy w tym sezonie, ale jak zaznacza nie obawia się, że woda sodowa uderzy mu do głowy. "Mam przy sobie ludzi, którzy sprowadzą mnie na ziemię, jeśli będzie taka potrzeba" - zaznacza Jóźwiak.

Skrzydłowego "Kolejorza" czeka mocna rywalizacja o wyjściowy skład, w drużynie na tej pozycji z powodzeniem grają Szymon Pawłowski czy Maciej Makuszewski, a występować mogą tam również Maciej Gajos oraz Radosław Majewski. "Poziom rywalizacji jest bardzo duży, jednak ja staram się wykonywać swoją pracę. Wszystko zależy od trenera, jeśli uzna, że powinienem zagrać, to wystawi mnie w pierwszym składzie" - dodaje młody pomocnik. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL