Reklama

Reklama

Lech Poznań. Geferson zastąpi Tymoteusza Puchacza?

Brazylijczyk Geferson, grający ostatnio w CSKA Sofia ma być następcą Tymoteusza Puchacza w Lechu Poznań. Lewy obrońca podpisał już kontrakt z Unionem Berlin.

Wychowanek Lecha postanowił rozstać się z rodzimym klubem. Dwa dni po zakończeniu rozgrywek w PKO BP Ekstraklasie został oficjalnie zaprezentowany jako nowy nabytek Unionu Berlin. 22-latek przeniósł się do siódmej ekipy Bundesligi za trzy i pół miliona euro plus bonusy, podpisując czteroletnią umowę.

Poznaniacy chcą szybko załatać dziurę po stracie kluczowego piłkarza, który w minionym sezonie rozegrał łącznie 41 spotkań, zdobywając w nich trzy bramki i notując sześć asyst. W kręgu zainteresowań klubu przy Bułgarskiej znajduje się Geferson, którego kontrakt z CSKA Sofia wygasa z końcem obecnego sezonu. Mógłby zatem przenieść się do Poznania jako wolny zawodnik.

Reklama

Brazylijczyk w ciągu dwóch i pół roku, które spędził w stolicy Bułgarii wystąpił w 89 spotkaniach. W tym czasie strzelił dwa gole i zanotował siedem asyst. 27-latek jest jednak wszechstronnym piłkarzem, który może występować na kilku pozycjach.

Trener Todor Kiselichkov wystawiał piłkarza na lewej obronie i pomocy, a także na wahadle. Z konieczności grywał również jako defensywny pomocnik.

Czytaj całość na stronie Polsatu Sport

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama