Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (52 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (44 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (40 pkt.)
  • 4 .Piast Gliwice (37 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (37 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (34 pkt.)
  • 7 .Warta Poznań (33 pkt.)
  • 8 .Górnik Zabrze (32 pkt.)

Lech Poznań faworytem derbów z Wartą Poznań? Trener Lecha mówi jasno

- Powinienem tak jak Piotr [Tworek] wypowiedzieć się kurtuazyjnie, ale Lech Poznań to wielki klub, który niedawno zdobywał wicemistrzostwo i grał w Lidze Europy. Z całym szacunkiem dla rywala pokuszę się więc o stwierdzenie, że faworytem jest Lech - powiedział trener Dariusz Żuraw.

Konferencja prasowa przed derbami Poznania była niezwykła, bowiem wzięli w niej udział wspólnie obaj trenerzy - Piotr Tworek (Warta) i Dariusz Żuraw (Lech). To się rzadko zdarza, bowiem szkoleniowców na takie konferencje zaprasza się raczej osobno. Tak, aby nie musieli się ze sobą na nich konfrontować. 

Trenerzy Warty i Lecha się skonfrontowali, a konferencja stanowiła zarówno pokaz kurtuazji, jak i prezentację wiary we własnej siły. Szczególnie było to widać po Lechu, którego trener Dariusz Żuraw był wyraźnie mocniejszy psychicznie niż przed poprzednimi meczami. Zapewne było touwarunkowane tym, że wygrał wreszcie mecz ligowy - pokonał 1-0 Śląsk Wrocław. - Po tym meczu zespół inaczej się zachowuje, widać to na treningach - uzasadniał trener Żuraw.

Reklama

To przełożyło się na postawę szkoleniowca przed meczem, mógł wreszcie zaprezentować pewność siebie. - Powinienem tak jak Piotr [Tworek] wypowiedzieć się kurtuazyjnie, ale Lech Poznań to wielki klub, który niedawno zdobywał wicemistrzostwo i grał w Lidze Europy. Z całym szacunkiem dla rywala pokuszę się więc o stwierdzenie, że faworytem jest Lech - stwierdził. Trener warciarzy Piotr Tworek nie pokusił się o wskazanie faworyta, a pamiętajmy, że to Warta jest teraz wyżej w tabeli - na dziewiątej pozycji przy jedenastym miejscu Kolejorza.

Dariusz Żuraw powiedział więcej - mianowicie, że on chciałby mieć tyle szczęścia, co Warta i zdobywać gole po jednej czy dwóch akcjach. - W Warcie imponuje mi skuteczność. Zazdroszczę jej tego, bo też bym chciał tak grać, by mieć jedną czy dwie sytuacje albo jeden strzal i wygrać mecz- stwierdził szkoleniowiec lechitów, ale zaznaczył że mówi to pół żartem, pół serio, bo Warta na wszystkie swoje punkty zasłużyła.

Fakt, że to Zieloni są wyżej w tabeli skomentował: - Poczekajmy z ocenami do końca sezonu. Czasami zespół z dużymi aspiracjami wpada w turbulencje i my w nie po europejskich pucharach wpadliśmy. Nie zapominałbym jednak, że niedawno to my byliśmy wicemistrzem Polski i tę Ligę Europy jako jedyny polski klub od kilku lat osiągnęliśmy - dodał.

Mecz derbowy Warty Poznań z Lechem Poznań - w piątek 26 lutego o godz. 20.30 w Grodzisku Wlkp. Pierwszy mecz w Poznaniu wygrał Lech 1-0.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje