Reklama

Reklama

Lech Poznań. Elvir Koljić nie zagra do końca sezonu

Napastnik Lecha Poznań Elvir Koljić zerwał więzadła poboczne w kolanie i nie zagra do końca sezonu. Napastnik nabawił się fatalnej kontuzji już w trzecim meczu dla "Kolejorza".

Koljić został wypożyczony do Lecha zimą z bośniackiego FK Krupa. Zawodnikiem Lecha miał być do 30 czerwca tego roku, możliwe więc, że więcej dla poznańskiego klubu nie zagra.

Napastnik po raz pierwszy znalazł się w wyjściowym składzie w meczu ze Śląskiem Wrocław, ale już po 15 minutach musiał opuścić boisko.

- Elvir doznał uszkodzenia więzadeł pobocznych kolana. Przez najbliższe trzy tygodnie będzie miał unieruchomioną nogę. To jednak nie przeszkodzi w przeprowadzeniu rehabilitacji. Po badaniach kontrolnych obciążenia treningowe zostaną zwiększone - mówi dr Andrzej Pyda na oficjalnej stronie "Kolejorza".

Reklama

- Jego przerwa w grze potrwa co najmniej dziesięć tygodni. Może jednak być dłuższa. Wiele zależy od tego, jak będzie przebiegała rehabilitacja - dodaje klubowy lekarz. Oznacza to, że szanse na występ napastnika w tym sezonie są jedynie iluzoryczne.

W obliczu kontuzji 22-letniego Bośniaka o miejsce w ataku rywalizować będą Christian Gytkjaer oraz Ołeksij Chobłenko.

W niedzielę Lech zmierzy się z Legią Warszawa, do której traci dwa punkty. W tej chwili zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

WG

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy


Reklama

Reklama

Reklama