Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (29 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (28 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (28 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (23 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (23 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Lech Poznań. Dioni Villalba nowym zawodnikiem

Hiszpański napastnik Dioni Villalba podpisał dwuletni kontrakt z Lechem Poznań z opcją przedłużenia na kolejny sezon. - Na razie na niego nie liczę. Ani w najbliższym meczu ligowym, ani w kolejnych - mówi trener Lecha Ivan Djurdjević.

28-letni piłkarz w ostatnich dwóch sezonach zdobył dla trzecioligowej Fuenlabrady aż 45 bramek. Lech zwrócił na niego uwagę, a fakt, że Dioni grał tylko w trzeciej lidze, nikogo w Poznaniu nie przestraszył. Tak samo z trzeciej ligi hiszpańskiej Wisła Kraków ściągnęła Carlitosa. Co ciekawe, rezerwowym napastnikiem w CF Fuenlabrada jest Mikel Arruabarrena - ten sam, którego kiedyś Legia wolała od Roberta Lewandowskiego.

Reklama

Dioni był w Poznaniu już w niedzielę na ligowym meczu z Cracovią, w poniedziałek we współpracującej z klubem klinice Rehasport odbył badania medyczne.

O dziwo, rosły i silny Hiszpan nie będzie na razie pierwszoplanową postacią w Lechu. - Na razie nie jest przygotowany do gry, by mógł od razu wyjść na boisko. W Hiszpanii przygotowania zaczynają się później, a z wiadomości, które mamy, wynika, że tak było w jego przypadku. Mam jednak nadzieję, że zostanie wkrótce zgłoszony do gry. Nie liczę na niego w najbliższym i kolejnych meczach, bo mamy zawodników, którzy są na innym etapie przygotowań i bardziej przydatni do wejścia do drużyny - opowiada trener Lecha Ivan Djurdjević. - Widziałem wielu zawodników, którzy wchodzili bez przygotowania i to im nie pomagało - dodaje.

Czy Dioni będzie zmiennikiem dla Christiana Gytkjaera? Djurdjević nie przesądza sprawy. - Na pewno ma wysoką jakość, która nam może pomóc w walce. Jeśli Christian będzie w słabszej formie, to może go zastąpić. Na pewno będzie alternatywą w organizacji gry ofensywnej i zrobimy wszystko, by mógł dobrze grać - twierdzi Djurdjević.

Z Poznania Andrzej Grupa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama