Lech Poznań. Adam Nawałka może stracić pracę po kolejnej porażce

Adam Nawałka miał poprowadzić Lecha Poznań do mistrzostwa Polski. Póki co "Kolejorz" jest o krok od grupy spadkowej. Według najnowszych doniesień posada byłego selekcjonera wisi na włosku, a przed lechitami trudny wyjazd do Kielc.

Po nieudanym mundialu w Rosji Nawałka rozstał się z funkcją selekcjonera reprezentacji Polski. Kilka miesięcy później, w listopadzie, szkoleniowiec podjął pracę w Lechu Poznań.

Reklama

"Kolejorz" wygrał trzy ostatnie mecze przed przerwą zimową i plasował się na trzecim miejscu. Jednak wiosenne rozgrywki to pasmo niepowodzeń poznańskiej drużyny. Z sześciu meczów wygrała tylko dwa, ponosząc cztery porażki. 

Na koncie Lecha Nawałki jest choćby wstydliwa klęska 0-4 z Piastem w Gliwicach, czy przegrana 0-3 u siebie w ostatniej kolejce z broniącym się przed spadkiem Górnikiem. Przed laty Nawałka prowadził zabrzan, teraz doznał z nimi kompromitującej porażki.

Z poznańskiego klubu od dłuższego czasu dochodziły głosy, że metody Nawałki nie podobają się wielu piłkarzom. W takiej sytuacji żaden klub nie rozstaje się jednak z piłkarzami, ale ze szkoleniowcem. Jak podaje "Głos Wielkopolski" szefowie Lecha są już gotowi na radykalną decyzję.

Jak informuje gazeta, Nawałka straci pracę, jeśli przegra sobotni mecz Ekstraklasy z Koroną w Kielcach. Ewentualna porażka może oznaczać dla Lecha wypadnięcie z górnej ósemki tuż przed podziałem na grupę mistrzowską i spadkową.

Były selekcjoner podpisał kontrakt z Lechem do 2021 roku. "Kolejorz" będzie musiał mu wypłacić milionowe odszkodowanie w razie zwolnienia? Według informacji wielkopolskiego dziennika sytuacja nie jest wcale tak niekorzystna dla Lecha.

Według umowy, do której dotarła gazeta, Lech miał nie robić Nawałce problemów z wcześniejszym rozwiązaniem umowy w przypadku zagranicznej oferty dla trenera. Z drugiej Nawałka miał zgodzić się na odszkodowanie w wysokości ok. 800 tys. zł w przypadku utraty pracy.

Przed Nawałką i Lechem kolejny trudny mecz, przed władzami klubu trudne decyzje.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

WS

Dowiedz się więcej na temat: Adam Nawałka | Lech Poznań

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje