Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Lech nie boi się upałów

- Nie wiem, które miejsce taki Chazar zająłby w polskiej lidze, ale to solidny zespół. Mam nadzieję, że powtórzymy mecz sprzed czterech lat i awansujemy dalej – mówi pomocnik Lecha Poznań Rafał Murawski.

Tydzień temu Lech zremisował w Azerbejdżanie 1-1, więc przed rewanżem jest w lepszej sytuacji. - Wydaje mi się, że jesteśmy lepszym zespołem, ale musimy to jeszcze udowodnić - mówi reprezentant Polski. Murawski najbardziej obawia się stałych fragmentów rywali - po rzucie wolnym Azerowie zdobyli zresztą gola już w 4. minucie pierwszego spotkania. - W ten sposób stwarzają największe zagrożenie. Chazar to naprawdę dobry zespół, a lewonożny Pit jest bardzo groźny przy tych wrzutkach. To lepsza drużyna od Żetysu  i może jesteśmy faworytem, ale nie lekceważymy Chazara. Jedna bramka w meczu z takim zespołem może być decydująca. Chcemy wygrać to spotkanie i nie myślimy o dogrywce lub rzutach karnych - dodaje.

Reklama

Zdaniem Murawskiego upały, jakie przyszły do Poznania, nie będą miały większego znaczenia. W środę po południu temperatura w stolicy Wielkopolski przekraczała 30 stopni, było więc cieplej niż tydzień temu w Lenkoranie. - Spokojnie, przyzwyczailiśmy się - uspokaja piłkarz.

Problemem Lecha jest to, że wciąż przygotowuje się do sezonu. Murawski jest jednak w lepszej sytuacji, bo grał i trenował aż do połowy czerwca z reprezentacją Polski. - Miałem krótszą przerwę, czuje się teraz bardzo dobrze. Wytrzymuję trudy całych spotkań, ale nie wiem, czy przyjdzie jej załamanie. Trenerzy będą musieli się zastanowić, jak przeprowadzić zgrupowanie by było lepiej - stwierdził "Muraś".

Spotkanie Lech - Chazar Lenkoran w czwartek o godz. 20 w Poznaniu.

Andrzej Grupa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje