Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Lech na właściwym torze. Klubowi brakowało trofeów, ale był choć perspektywiczny. Dziś jest tylko marny

Czy Lech Poznań z pierwszych lat po przejęciu przez koncern Amica i obecny Lech Poznań, to tak naprawdę dwa różne kluby? W czym rację ma były wiceprezes Arkadiusz Kasprzak, krytykujący dzisiejsze władze klubu, a o czym zapomniał? Czym się różniła sytuacja Jana Zapotoki od Karlo Muhara? Zapraszamy do kolejnego odcinku podcastu "Lech na właściwym torze", w którym dyskutują Radosław Nawrot i Bartosz Nosal, poznańscy dziennikarze Sport Interia.

- Lech Poznań od dłuższego czasu zawodzi swoich kibiców, ale nawet w pierwszych latach po przejęciu przez koncern Amica, w okresie 2006-2011, uzbierał mało trofeów, bo tylko jedno mistrzostwo Polski i jeden Puchar Polski. Z czasem pamiętam mu jednak przede wszystkim to, co dobre w tamtym okresie. Różnica jest też taka, że o ówczesnym Lechu można było myśleć, że ma perspektywę na wygrywanie, dziś tego brakuje - uważa Radosław Nawrot. 

Symboliczna różnica między Lechem Poznań 2010 i Lechem Poznań 2020

Czy Arkadiusz Kasprzak, który był wiceprezesem klubu w początkowym okresie "nowego Lecha", ma rację, tak ostro oceniając obecne władze Lecha w rozmowie dla Sport.Interia.pl? - Z wieloma jego ocenami kibice Lecha Poznań się zgadzają. Ale wytykając Piotrowi Rutkowskiemu, że był "zielony", gdy zaczynał pracę w klubie, zapomina, że sam też dopiero wszystkiego się uczył - przypomina Bartosz Nosal, opowiadając przy okazji historię z czasów Amiki Wronki w europejskich pucharach.

Reklama

W ostatnim czasie do rangi symbolu przeciętności Lecha Poznań w ostatnim czasie urósł Karlo Muhar, wypożyczony już tej zimy do Turcji. - Piotr Rutkowski mówił u Romana Kołtonia w Prawdzie Futbolu, że chyba żaden piłkarz w historii Lecha Poznań nie musiał się mierzyć z takim hejtem. Być może nawet ma rację, ale jeśli przypomnę sobie drużynę z 2010 roku, to taki gość jak Karlo Muhar, nie miałby szans zagrać w niej tyle meczów co teraz. Nawet Jan Zapotoka, w którego sprawie kibice dzwonili do wróżbity Macieja, pytając, kiedy odpali, uzbierał w sumie w mistrzowskim sezonie tylko 246 minut gry - podkreśla Bartosz Nosal. - To faktycznie symboliczna różnica - uważa Radosław Nawrot.

Lech na właściwym torze - odcinek 5

Czy dzisiejszy Lech Poznań może znów znaleźć się na fali wznoszącej, tak jak 10-15 lat temu? Czy przesadą są opowieści o tym, że gdyby nie ostrożne wydatki, klub byłby na granicy bankructwa? Zapraszamy do odsłuchania piątego odcinka podcastu "Lech na właściwym torze".

Posłuchaj o Lechu na Soundcloudzie!

Znajdziesz nas także na Spotify!

Jesteśmy też na Apple Podcasts! Kliknij! 

Odwiedź nas też na Google Podcasty!

Nie przegap nas także na Breakerze!

Bartosz Nosal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama