Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (16 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (14 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 8 .Cracovia (12 pkt.)

Koniec sezonu dla Jasmina Buricia

Od czterech do sześciu tygodni będzie trwała przerwa w treningach bramkarza Lecha Poznań Jasmina Buricia. Oznacza to, że o mistrzostwo Polski "Kolejorz" będzie musiał walczyć bez swojego podstawowego golkipera.

Burić doznał kontuzji pod koniec pierwszej połowy wczorajszego spotkania z Jagiellonią Białystok. Miał małe problemy z obroną uderzenia z dystansu Rafała Grzyba, ale zdołał zatrzymać piłkę, a po chwili ją złapać. Zdjął jednak rękawicę, popatrzył na swoją rękę i od razu pokazał, że niezbędna będzie zmiana. Jeden z palców prawej dłoni był nienaturalnie wygięty.

Jeszcze w trakcie spotkania z obozu Lecha dochodziły sygnały, że palec jest tylko mocno stłuczony. Badania, które Burić przeszedł dzisiaj w klinice Rehasport w Poznaniu, pokazały, że uraz jest poważniejszy. - Doszło do przedstawowego złamania palca prawej ręki, co wymaga zabiegu operacyjnego - mówił dr Witold Dudziński ze sztabu medycznego "Kolejorza". Jeszcze we wtorek Bośniak zostanie zoperowany - zabieg przeprowadzą dr hab. Przemysław Lubiatowski oraz dr Piotr Ogrodowicz. Oznacza to, że Burić w tym sezonie już nie zagra. - Czas rekonwalescencji przewidywany jest na cztery do sześciu tygodni - twierdzi Dudziński.

Reklama

Pod nieobecność Buricia pierwszym bramkarzem Lecha będzie Krzysztof Kotorowski, który wczoraj rozegrał dwusetne spotkanie w Ekstraklasie.

Nie wiadomo jeszcze, jak poważna jest kontuzja najlepszego strzelca poznańskiej drużyny Bartosza Ślusarskiego. Pod koniec meczu w Białymstoku zderzył się w powietrzu z Ugochukwu Ukahem, a później uderzył głową o ziemię. Napastnik "Kolejorz" musi przejść dodatkowe badania głowy.

Lech swój najbliższy mecz rozegra w sobotę - rywalem będzie krakowska Wisła.

Autor: Andrzej Grupa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama