Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Koniec łatwej drogi Lecha Poznań w Pucharze Polski

Lech Poznań miał w piątek wylosować rywala w Pucharze Polski, ale... nie poznał go. Zmierzy się bowiem w marcu albo z Piastem Gliwice, albo Górnikiem Zabrze. Ich rywalizacja musi się jeszcze odbyć.

Teraz nie udało się go przeprowadzić z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne chorobą Covid-19. Spotkanie Piasta Gliwice i Górnika Zabrze przesunięte więc zostało na początek lutego i krótko potem zwycięzca podejmie Lecha Poznań. Starcie planowane jest na dni 8-10 marca.

To znaczy, że skończyły się gry Lecha Poznań z zespołami niżej notowanymi, bo dotąd Kolejorz eliminował Skrę Częstochowa, Unię Skierniewice i w ostatnią środę - Garbarnię Kraków. A w minionych sezonach pierwszy rywal z Ekstraklasy kończył przygodę Lecha Poznań w Pucharze Polski. Teraz ma być inaczej. - To szczególny sezon, chcemy ograć każdego i zdobyć wszystkie trofea. Dlatego wszystko mi jedno, kogo wylosujemy mówił trener Maciej Skorża po wyeliminowaniu przez Lecha krakowskiej Garbarni.

Reklama

Lech Poznań z Piastem albo Górnikiem Zabrze

Z Piastem Gliwice łączą Lecha ważne wspomnienia pucharowe. W 1983 roku ten ten grający wtedy niższej lidze zespół wyeliminował go i nie pozwolił na zdobycie dubletu, a w 1978 roku gliwiczanie wyeliminowali Lecha w półfinale, blokując mu drogę do pierwszego trofeum. Za to w sezonie 1983/1984 poznaniacy zanotowali imponującą pucharową wygraną w Gliwicach - aż 5-0. Podobnie było w 2008 roku, podczas ostatniego starcia tych ekip w Pucharze Polski - lechici wygrali aż 4-0.

Górnik Zabrze z kolei był pierwszym w dziejach rywalem Kolejorza w ćwierćfinale Pucharu Polski - w 1963 roku oraz półfinale Pucharu Polski - jeszcze w 1968 roku. Od tamtej pory jednak, czyli przez prawie 60 lat, los oszczędzał obie ekipy i nie kojarzył ich ze sobą. Gdyby doszło do takiego pojedynku w marcu, byłoby to przełamanie tej tradycji.

Pary 1/4 finału Pucharu Polski:

Legia Warszawa - Górnik Łęczna
Arka Gdynia - Raków Częstochowa
Olimpia Grudziądz - Wisła Kraków
Piast Gliwice / Górnik Zabrze - Lech Poznań


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL