Reklama

Reklama

Karol Linetty nie myśli o Realu i Manchesterze

"Fajna sprawa" – tak pomocnik Lecha Poznań Karol Linetty komentuje informacje o zainteresowaniu jego osobą przez czołowe kluby europejskie, m.in. Manchester United i Real Madryt. Od razu też dodaje, że... o tym nie myśli.

"Fajna sprawa" – tak pomocnik Lecha Poznań Karol Linetty komentuje informacje o zainteresowaniu jego osobą przez czołowe kluby europejskie, m.in. Manchester United i Real Madryt. Od razu też dodaje, że... o tym nie myśli.

Angielskie media już kilka razy informowały, że 19-letniego piłkarza Lecha obserwują Manchester United i Tottenham Hotspur, a ostatnio do tego grona włączyły też Real Madryt. Linetty zapewnia, że na razie skupia się tylko na treningach, które pozwolą mu zostać lepszym piłkarzem.

- Nie chcę na razie opuszczać Lecha. Dobrze się tu czuję, walczę o skład i nie chcę tego popsuć. Trener ma do mnie zaufanie i plan mojego rozwoju - zaznacza. Po odejściu z drużyny Rafała Murawskiego Linetty jest podstawowym pomocnikiem "Kolejorza". Razem z Łukaszem Trałką zabezpiecza tyły, notuje sporo przechwytów i stara się kreować grę drużyny. Zdobył jednego gola, ale ma problem z asystami.

Reklama

Trener Mariusz Rumak dość sceptycznie podchodzi do kwestii ewentualnego wyjazdu swojego podopiecznego. - Na dziś najlepsza dla niego jest liga polska, także z uwagi na okres maturalny. Karol jest częścią tej ligi, stał się rozpoznawalnym piłkarzem, ale 40 meczów to wciąż za mało na tym poziomie. Aby można było powiedzieć, że jest doświadczonym graczem, musi zagrać sto razy, być reprezentantem kraju, bo wówczas wiemy, że to dobry piłkarz, który może walczyć o miejsce w podstawowym składzie. Jeśli tak nie jest, to nie oszukujmy się - w lepszej lidze zawodnik z ekstraklasy sobie nie poradzi. A jeśli sobie poradzi, to będzie to przypadek - uważa Rumak.

Do której ligi chciałby trafić w przyszłości sam Linetty? - Najbardziej lubię angielską, ale co się stanie, może zobaczymy za rok. Trener przygotuje mnie na ten wyjazd, a jak już będę gotowy, to wyjadę - deklaruje Linetty. Właśnie z języka angielskiego już za kilkanaście dni lechita będzie zdawał maturę.

Egzaminy dojrzałości sprawiają mu zresztą pewien problem - 5 maja Linetty powinien pisać maturę z języka polskiego, a tego samego dnia Lech ma w Bydgoszczy mecz z Zawiszą. - Wszystkie ustalenia co do tego dnia już zapadły, ale teraz ich nie zdradzę - przyznaje piłkarz. Prawdopodobnie o godz. 9 19-latek zacznie egzamin, a zaraz po jego zakończeniu pojedzie do Bydgoszczy. Ligowy mecz wystartuje o godz. 18.30.

Futbol i nauka - to połączenie sprawia, że Linetty ma w najbliższych tygodniach dwa cele. - Zdobycie mistrzostwa Polski to cel najważniejszy. Do matury podchodzę, chcę ją zdać i jestem przygotowany. A forma zespołu? Jesteśmy na boisku jak rodzina, jeden walczy za drugiego. To chyba było widać. W każdym kolejnym meczu myślimy o trzech punktach i wszyscy myślimy wyłącznie o tytule - zapewnia pomocnik Lecha.

Autor: Andrzej Grupa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL