Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Jan Urban pozostaje trenerem Lecha Poznań

Lech Poznań poinformował oficjalnie, że Jan Urban pozostaje trenerem piłkarzy "Kolejorza" na kolejny rok.

Urban prowadzi Lecha od października 2015 roku. W zakończonym wczoraj sezonie Ekstraklasy lechici zajęli siódme miejsce i nie zagrają w europejskich pucharach.

Trener w piątek podpisał nową umowę z klubem, która będzie obowiązywała do czerwca 2017 roku.

- Liczymy na to, że trener przywróci drużynie charakter i wprowadzi do niej wyróżniających się wychowanków z naszej akademii - powiedział wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski, cytowany na stronie klubu.

- Za nami bardzo trudny sezon, w którym zaliczaliśmy wzloty i upadki. Niestety z naciskiem na to drugie, ale trenerowi udało się wydźwignąć zespół z dna tabeli, awansować do grupy mistrzowskiej i finału Pucharu Polski. Wiemy, że trener nie awansował do europejskich pucharów i jesteśmy zawiedzeni, że to się nie udało. Zasłużył jednak na prawdziwą szansę, chcemy by mógł w pełni przygotować drużynę do nowego sezonu - dodał.

Reklama

Najważniejszym zadaniem, które zostało postawione przed szkoleniowcem Lecha, jest przebudowa zespołu. - Chcemy oglądać zespół, który pokazuje walkę i zaangażowanie. W każdym kolejnym meczu. Tego będziemy wymagać od piłkarzy i sztabu szkoleniowego. Chcemy by ludzie, którzy przychodzą na stadion, mieli świadomość, że zobaczą Lecha walczącego od pierwszej do ostatniej minuty - podkreśla wiceprezes Kolejorza. - W tym sezonie to nam się nie udało. W kolejnym nie wystąpimy w Europie, więc to mecze ligowego mają być i będą dla naszych zawodników jak puchary - stwierdził Rutkowski.

- Trener Urban bardzo dobrze pracuje z młodzieżą, umiejętnie wprowadza młodych piłkarzy do drużyny, a to jeden z priorytetów związanych z przebudową pierwszego zespołu - powiedział wiceprezes Lecha. - Wychowankowie Lecha podparci pracą ze szkoleniowcem i doświadczonymi piłkarzami, którzy zostaną przy Bułgarskiej, mają być znakiem rozpoznawczym klubu. Chcemy, by grali tu tacy zawodnicy, dla których kolejowy herb i niebiesko-białe barwy to coś bardzo ważnego - podsumował

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje