Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (4 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (4 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (4 pkt.)
  • 5 .Radomiak (4 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (4 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (4 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (3 pkt.)

Jan Urban po klęsce Lecha Poznań: Źle weszliśmy w mecz

Wielka niespodzianka w Bielsku-Białej! Podbeskidzie gromi na swoim stadionie Lecha 4-1. Dla "Górali" to pierwsza wygrana u siebie od 2 czerwca zeszłego roku. - Komentarz do spotkania nie jest prosty. Źle weszliśmy w mecz i Podbeskidzie po pierwszej połowie zasłużenie prowadziło - komentuje szkoleniowiec Lecha Jan Urban.

Trener mistrza Polski mówił dalej. - Drugą połowę zaczęliśmy naprawdę dobrze. Stwarzamy sobie sytuacje, strzelamy bramkę. Niestety, w chwilę potem popełniamy błąd przy stałym fragmencie i tracimy kolejną bramkę. Później mieliśmy jeszcze sytuacje. Niestety, nie udało się ich wykorzystać Kownackiemu i Jevticiovi. Nie takiego wyniku tutaj się spodziewaliśmy - przyznaje trener "Kolejorza". 

- Najbardziej do porozmawiania mamy jednak o tym, jak podeszliśmy do spotkania. Jeśli bowiem uznajemy, że skoro rywal jest ostatni w tabeli i poprzedni mecz przegrał 0-5, a my wygraliśmy 5-2, to nie musimy się skoncentrować na 100 procent, to ktoś się tu w takich rachubach mocno pomylił - dodał. - I nie zna naszej ligi, opartej w dużej mierze na emocjach, gdzie na dobrej passie można zbudować reakcję łańcuchową.

Reklama

Zupełnie inne nastroje w drużynie "Górali". Po 22 kolejkach bielszczanie zamykali ligową tabelę. Po dzisiejszej wygranej awansowali na 14 lokatę, przed Wisłę i Górnika Zabrze. 

- Nikt się nie spodziewał, że w takim stylu i tak wysoko pokonamy mistrza Polski. Z drugiej strony nikt też nie myślał, że przed tygodniem tak wysoko przegramy z Lechią w Gdańsku. Bardzo potrzebne było nam to zwycięstwo, żeby się odbić w tabeli. Pokazaliśmy, że mamy zespół i charakter, szczególnie w trudnym momencie, kiedy Lech wyrównał na 1-1. Gramy dalej. Twardo stąpamy po ziemi i na pewno nie zachłyśniemy się jedną, efektowną wygraną - podkreśla Jakub Kowalski, skrzydłowy Podbeskidzia, który dzisiaj zdobył bramkę na 4-1 w 90. minucie. 

Michał Zichlarz, Bielsko-Biała

Dowiedz się więcej na temat: Jan Urban | Lech Poznań

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje