• 6 .Śląsk Wrocław (10 pkt.)
  • 7 .Pogoń Szczecin (10 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2-1 w 7. kolejce Ekstraklasy

Lech nie zamierzał się jednak poddawać i w 82. minucie dopiął swego, zdobywając bramkę kontaktową. Dokonał tego Jakub Moder, wykorzystując rzut karny wywalczony przed Pedro Tibę.

Sędzia Jarosław Przybył początkowo nie zdecydował się wskazać "na wapno", lecz obejrzał jeszcze całą sytuację na monitorze, po czym odgwizdał przewinienie.

W końcowych minutach podopieczni trenera Dariusza Żurawia ruszyli jeszcze do ofensywy, lecz nie byli już w stanie zmienić wyniku. Lech przegrał z Jagiellonią 1-2, a już w czwartek zmierzy się w meczu Ligi Europy z Benficą.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Taras Romanczuk (2. głową), 2-0 Maciej Makuszewski (68.), 2-1 Jakub Moder (82. karny)

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Ivan Runje, Pavels Steinbors. Lech Poznań: Tymoteusz Puchacz, Jakub Kamiński

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Mecz bez udziału publiczności

Jagiellonia: Pavels Steinbors - Paweł Olszewski, Bogdan Tiru, Ivan Runje, Bodvar Bodvarsson, Maciej Makuszewski (70. Przemysław Mystkowski), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Fernan Lopez (46. Fedor Cernych), Tomas Prikryl (70. Kristopher Twardek), Jesus Imaz (89. Błażej Augustyn)

Lech: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Tomasz Dejewski, Vasyl Kravets, Lubomir Satka, Tymoteusz Puchacz (62. Michał Skóraś), Jakub Kamiński (77. Nika Kacharava), Pedro Tiba, Jakub Moder, Dani Ramirez (77. Filip Marchwiński), Mikael Ishak