Reklama

Reklama

Derby Warta - Lech to wstyd dla Poznania. Ten wstyd się utrzymuje

Derbowy mecz Warty Poznań z Lechem Poznań w najbliższą sobotę może rozstrzygnąć kwestię walki o mistrzostwo Polski. Taki mecz o taką stawkę to ogromne święto, a jednak odbędzie się poza Poznaniem, w Grodzisku Wlkp.

Warta Poznań w dalszym ciągu nie ma bowiem stadionu w Poznaniu, na którym mogłaby gościć mecze nie tylko ekstraklasy, ale jakiekolwiek rozgrywki ligowe. Stare tereny przy ul. Droga Dębińska już się do tego nie nadają, a nowy obiekt powstaje, acz mozolnie. Może być gotowy dopiero za rok czy dwa lata. 

To stadion, jakiego w Polsce dotąd nie było - w pełni ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Obiekt ma mieć zieloną, "oddychającą" elewację pokrytą bluszczem lub mchem. Zielony, ekologiczny ma być też dach, a znajdą się na nim również panele fotowoltaiczne, które będą stanowiły źródło zasilania budynku w energię. Ponadto, m.in. do podlewania murawy ma w jak największym stopniu służyć woda deszczowa. Na terenie kompleksu znajdzie się miejsce dla uli dla pszczół, innych owadów, budek dla ptaków, a także miejsce dla drzew, kwietników i rozmaitej roślinności. W projekcie powinny znaleźć się także parkingi dla rowerów, hulajnóg - stacje ładowania pojazdów (także skuterów i aut), a elementy wykończenia mają być w stylu skandynawskim, przez co należy rozumieć wykorzystanie w jak największym stopniu materiałów ekologicznych.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: Warta Poznań tworzy pierwszy w Polsce eko-stadion

Na dzisiaj stadionu nie ma, co znaczy, że Warta Poznań od początku swego pobytu w Ekstraklasie (to już drugi sezon) rozgrywa swoje mecze w Grodzisku Wlkp. Kibice w Poznaniu nie mieli okazji zobaczyć jej kapitalnych spotkań i być świadkami historii, do których doszło w ostatnich dwóch sezonach. Warta najpierw pod wodzą trenera Piotra Tworka, a następnie Dawida Szulczka dwukrotnie już utrzymała się w Ekstraklasie, chociaż nikt nie dawał jej szans. W obecnym sezonie pod koniec zeszłego roku była już w bardzo trudnej sytuacji, a jednak dwie kolejki przed końcem jest pewna utrzymania. I w takim stanie przystępuje do meczu z Kolejorzem.

Lech Poznań vs Warta Poznań o mistrzostwo

On walczy o mistrzostwo Polski. Prowadzi w lidze z dwoma punktami przewagi nad Rakowem Częstochowa. jeżeli nie potknie się w dwóch ostatnich meczach i wygra je, zdobędzie trofeum. Te mecze to starcie z Zagłębiem Lubin w ostatniej kolejce i właśnie derby z Wartą w przedostatniej.

Wielkie święto futbolu nie odbędzie się w Poznaniu, co jest kolejnym ciosem dla poznańskich kibiców. W zasadzie cały pobyt Warty Poznań w Ekstraklasie - jedna z najwspanialszych historii piłkarskich w Polsce ostatnich lat - przeciekł im z tego powodu przez palce. I nadal przecieka. Żeby być świadkami tak niebywałych wydarzeń, jak derby decydujące o mistrzostwie, muszą się wybrać do Grodziska.

Fakt, że być może najważniejsze derby w dziejach miasta nie odbędą się na jego terenie, jest wielce zawstydzający. Taka okazja może się bowiem nie powtórzyć zbyt szybko.

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy