Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Dariusz Żuraw ocalony, cieszą się kibice... Lecha Poznań

Trener Dariusz Żuraw zostaje na stanowisku szkoleniowca Zagłębia Lubin, mimo fatalnych wyników zespołu w ostatnich tygodniach. Poprowadzi lubinian w niedzielnym meczu z Lechem Poznań, co ucieszyło... kibiców Lecha.

Dariusz Żuraw uważany jest bowiem w Poznaniu za trenera, który osłabi jedynie Zagłębie Lubin w starciu z liderem Ekstraklasy. To schyłkowy okres jego pracy, w nowym roku Zagłębie ma już mieć innego szkoleniowca, zapewne Piotra Stokowca. Na razie jednak zespół ma prowadzić Dariusz Żuraw, który przegrał cztery ostatnie mecze i nie wygrał żadnego od ponad miesiąca.

CZYTAJ TAKŻE: Trener Lecha Poznań: Zawodnicy muszą rozumieć, co to za sezon

Fatalna passa Zagłębia Lubin obejmuje trzy ligowe porażki - 1-2 z Lechią Gdańsk, 0-2 z Radomiakiem Radom i aż 0-4 z Rakowem Częstochowa plus odpadnięcie z Pucharu Polski w ostatnią środę po przegranej 1-2 z notowaną ligę niże Arką Gdynia. I teraz z zespołem w takiej sytuacji Dariusz Żuraw ma podjąć Lecha Poznań, który w ostatnich meczach ligowych nie grał już może tak oszałamiającej piłki jak na początku sezonu, ale nadal punktuje i prowadzi w rozgrywkach.

Zagłębie - Lech. Wraca trener Żuraw

Reklama

Jakby tego było mało, Dariusz Żuraw wraca do swego byłego klubu, z którego został zwolniony po serii niepowodzeń w ostatnią Wielkanoc. Lech pod jego wodzą awansował w ładnym stylu do fazy grupowej Ligi Europy, ale w lidze i Pucharze Polski rozczarował kompletnie. Okres pracy trenera Żurawia w Poznaniu zakończył się więc spektakularnym upadkiem i zmianą na posadzie szkoleniowca. Zajął ją Maciej Skorża, pod wodzą którego Kolejorz wygląda już zupełnie inaczej niż wiosną.

Na dodatek Dariusz Żuraw to nie tylko poprzednik, ale i były współpracownik Macieja Skorży. Był w jego sztabie trenerskim w Lechu, gdy poznaniacy w 2015 roku sięgnęli po ostatnie dotąd mistrzostwo. 

Po pucharowym starciu Zagłębia Lubin z Arką Gdynia wielu fanów Lecha trzymało kciuki za to, aby Dariusz Żuraw nie został zwolniony już teraz i poprowadził jeszcze lubinian (w domyśle: nieudanie) w meczu z Kolejorzem. Tak się stało, to w meczu z liderem będzie trener Żuraw szukał przełamania.

Zagłębie Lubin - Lech Poznań. Kiedy mecz?

Lech Poznań zagra z Zagłębiem w Lubinie w niedzielę o godz. 17.30. Transmisja w Canal+ Sport i Canal + Sport 3. Relacja tekstowa na stronach Interia.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama