Reklama

Reklama

Dariusz Formella podpisał kontrakt z Lechem Poznań

Reprezentant Polski juniorów Dariusz Formella wzmocni latem zespół Lecha Poznań. 17-letni piłkarz Arki podpisał już trzyletni kontrakt z „Kolejorzem”.

Reprezentant Polski juniorów Dariusz Formella wzmocni latem zespół Lecha Poznań. 17-letni piłkarz Arki podpisał już trzyletni kontrakt z „Kolejorzem”.

Formella jesienią zadebiutował w pierwszej lidze - jeszcze przed skończeniem 17 lat. Wystąpił w sumie w siedmiu spotkaniach, ale wcześniej odnosił sukcesy w młodzieżowym futbolu. Najpierw z reprezentacją Polski U-17, w składzie której było też trzech lechitów, wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy, a później ze swoją Arką tytuł najlepszej drużyny w kraju wśród juniorów starszych.

W tej rywalizacji Arka zdystansowała właśnie Lecha, który zajął w finałowym turnieju drugie miejsce.

Formella, który jest napastnikiem, ale może też grać na lewej stronie, trafi do "Kolejorza" 1 lipca. - Dariusz dołączy do pierwszego zespołu po zakończeniu tego sezonu. Jego grę i postępy obserwowaliśmy od dłuższego czasu, a potencjał ma ogromny. Mamy nadzieję, że jesienią wkomponuje się w nasz zespół i podobnie jak jego kolega z reprezentacji Karol Linetty będzie cieszył grą kibiców i trenerów "Kolejorza" - powiedział członek zarządu KKS Lech ds. sportu Piotr Rutkowski.

Reklama

Wiosną Formella nadal będzie pomagał Arce, dla której w meczach sparingowych strzelił zimą cztery bramki. Poznański klub będzie musiał zapłacić Arce ekwiwalent za wyszkolenie przez nią napastnika.

Autor: Andrzej Grupa

Zobacz wyniki, strzelców bramek, terminarz i tabelę Ekstraklasy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL