Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Były piłkarz Lecha Nielsen trafił do więzienia

Nicki Bille Nielsen, były napastnik Lecha Poznań, trafił za kratki. To efekt złamania warunków aresztu domowego. Rutynowa kontrola wykazała, że zawodnik wypił piwo, mimo że nie mógł sobie na to pozwolić.

Tarapaty to specjalność 32-letniego Duńczyka. Wiedzą już o tym doskonale kibice Lecha Poznań, którego barwy piłkarz reprezentował w latach 2016-017 (43 mecze/osiem goli). W barwach "Kolejorza" sięgnął po Superpuchar Polski, co pozostaje jego jedynym trofeum wywalczonym poza ojczyzną.

Jego kłopoty zaczęły się podczas pobytu w Polsce. Doznał wówczas poważnej kontuzji i sięgnął po alkohol, a później po narkotyki. Zanim wrócił do Danii, grał jeszcze w greckim Panioniosie. Wtedy już jednak częściej pojawiał się w kronice kryminalnej niż na liście strzelców.

Reklama

Uprawianie seksu w miejscu publicznym, spowodowanie wypadku drogowego z pięcioma poszkodowanymi, mierzenie do rowerzysty z broni gazowej, kierowani gróźb karalnych pod adresem pielęgniarki, pobicie portiera, posiadanie kokainy - to grzechy Nielsena z ostatnich lat w pigułce.

O pozaboiskowych perypetiach piłkarza powstał siedmioodcinkowy film dokumentalny. W ubiegłym roku emitowany był w duńskiej telewizji TV2. Dla sądu nie była to jednak okoliczność łagodząca. Nielsen został skazany na cztery miesiące więzienia.    

Karę odbywał w areszcie domowym, nosząc na nodze elektroniczna opaskę. Do spełnienia miał również szereg innych warunków. Jednym z nich był zakaz spożywania alkoholu. Tymczasem rutynowa kontrola wykazała, że piłkarz sięgnął po piwo.

Był przekonany, że to piwo bezalkoholowe - tłumaczy jego prawnik na łamach "Aftonbladet". - Po prostu pomylił etykiety na butelce. Nie miał zamiaru spożywać alkoholu. Pechowo sięgnął nie po tę markę, po która powinien.

Sąd raczej nie uzna tych wyjaśnień za wiarygodne. Wszystko wskazuje na to, że Nielsen resztę kary spędzi za kratkami. Został aresztowany od razu po wykryciu w jego organizmie alkoholu.

UKi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama