• 6 .Piast Gliwice (17 pkt.)
  • 7 .Cracovia (17 pkt.)
  • 8 .Radomiak (16 pkt.)

Bramkarz Lecha Poznań zmienił strój, by "zapobiec dziwnym sytuacjom"

Dlaczego Filip Bednarek, bramkarz Lecha Poznań, w pierwszej i drugiej połowie meczu z Wisłą Kraków występował w strojach w zupełnie innym kolorze? Okazuje się, że taką zmianę wymusili sędziowie, którzy wcześniej nie zauważyli, że golkiperzy obu drużyn rozpoczęli spotkanie tak samo ubrani kolorystycznie.

Bramkarz Lecha Mickey van der Hart oraz golkiper Wisły Paweł Kieszek byli ubrani w zielone bluzy, zielone spodenki i zielone getry. Ten pierwszy w trakcie meczu doznał kontuzji mięśniowej i już w 23. minucie zastąpił go rezerwowy Filip Bednarek. Drugi bramkarz Lecha też miał strój w tym samym kolorze, ale w drugiej połowie wystąpił już w jasnoniebieskiej bluzie, spodenkach i getrach. Po meczu tłumaczył, skąd ta zmiana. I wcale nie dlatego, że siąpił deszcz, a piłkarz zmókł. - Kazano mi. Sędzia powiedział, że chce zapobiec dziwnym momentom, gdy nagle dwóch zielonych bramkarzy pojawi się w szesnastce. Założyłem więc niebieską, ale nie było z tym problemów - mówił po meczu Bednarek.

Lech Poznań. Filip Bednarek - w tym roku rezerwowy

Lech wygrał z Wisłą 5-0, a Bednarek nie musiał bronić choćby jednego strzału wiślaków, bo ci - jak już uderzali - to niecelnie. Dla niespełna 29-letniego golkipera był to dopiero drugi mecz w sezonie, a pierwszy w Ekstraklasie. Trzy tygodnie temu zagrał bowiem w drugoligowych rezerwach w starciu z innym krakowskim zespołem, Hutnikiem, a Lech II wygrał wówczas 2-0. Także wiosną Bednarek pełnił rolę zmiennika van der Harta, bo cały jego dorobek z tego okresu to dwa mecze w Pucharze Polski i jeden w lidze ze Stalą Mielec, w którym wpuścił zresztą dwa strzały w samej końcówce po wrzutach piłki z autu przez rywali. Teraz prawdopodobnie czeka go regularne granie, bo w meczu z Wisłą van der Hart doznał kontuzji mięśniowej. Trener Maciej Skorża przypuszczał po spotkaniu, jeszcze przed badaniem USG, że sprawa może być poważna

Z kim teraz zagra Lech Poznań?

Przed kolejną przerwą reprezentacyjną Lech zagra jeszcze trzy razy: w lidze z Jagiellonią w Białymstoku (w piątek 24 września) i w Poznaniu ze Śląskiem Wrocław (w sobotę 2 października) oraz pucharowe spotkanie ze Skrą Częstochowa (w Poznaniu, we wtorek 28 września).