Reklama

Reklama

Boniek nie żartuje! Zaskakujące słowa po kompromitacji Lecha

Gdy cała Polska śmieje się z Lecha Poznań, po jego porażce 0-1 z Vikingurem, w ramach III rundy eliminacji do Ligi Konferencji, były prezes PZPN-u Zbigniew Boniek bierze w obronę mistrzów Polski. I wróży im awans do fazy grupowej rozgrywek!

Lech Poznań, po porażce 0-5 z Karabachem i odpadnięciu z eliminacji do Ligi Mistrzów, na wczesnej fazie, w czwartkowy wieczór nie spisał się w Reykjaviku. Przegrał z półamatorskim Vikingurem 0-1, po bramce Sigurpalssona z 45. min.

Reklama

Na Lecha Poznań posypały się gromy. Zbigniew Boniek broni mistrzów Polski

Na poznaniaków i ich trenera Johna van den Broma posypały się gromy. Dziennikarze z Islandii narzekają na zmarnowane sytuacje, uważają, że zwycięstwo Vikingura powinno być wyższe.

Nieoczekiwanie w sukurs Lechowi przyszedł Zbigniew Boniek.

19 lipca, w rozmowie z Interią, Zbigniew Boniek był bardziej krytyczny wobec władz Lecha. Nie podobał mu się fakt, że do rywalizacji o Europę "Kolejorz" przystępuje w znacznie słabszym składzie od tego, jakim wywalczył krajowy prymat.

- To jest najbardziej uderzające, że nie ma żadnej różnicy pomiędzy drużynami najlepszymi i najsłabszymi. W tym kontekście aż się boję myśleć, co nas czeka w czwartek, gdy cztery nasze zespoły Lech, Raków, Pogoń i Lechią zagrają i Ligę Konferencji - powiedział wówczas.

- Dzisiaj Lech jest według mnie dużo słabszy niż był w maju, gdy fetował zdobycie mistrzostwa kraju. Brakuje mu Salamona, nie ma żadnego nowego obrońcy, sprowadzony bramkarz na razie zawodzi, nie ma Dawida Kownackiego, ani Jakuba Kamińskiego - dodał były prezes.

Gdy zwróciliśmy jego uwagę na fakt, że nie ma też trenera Macieja Skorży, odparł:

- Tu bym nie przesadzał. U nas sukces to jest zawsze zasługa piłkarzy, a porażka, to wina trenera. Pytanie jest proste, czy Lech po zdobyciu mistrzostwa Polski, przed eliminacjami do Ligi Mistrzów powinien się wzmocnić czy osłabić? - pytał retorycznie Zbigniew Boniek.

Czytaj też: Zamach na młodzieżowców! Boniek reaguje

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL