Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Blisko 60 osób zatrzymanych po starciach z policją w Poznaniu

Prawie 60 osób zostało zatrzymanych w nocy z niedzieli na poniedziałek w Poznaniu w okolicach Starego Rynku. Funkcjonariusze interweniowali po fecie z okazji zdobycia mistrzostwa Polski przez piłkarski klub Lech Poznań. Grupa ok. 300 osób starła się z policją.

Jak powiedział w poniedziałek rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, w trakcie interwencji użyto armatki wodnej i rozpylaczy gazu pieprzowego.

- Po zgromadzeniu na placu Mickiewicza - gdzie było ok. 20 tys. osób - część tych ludzi przemieściła się na Stary Rynek. Około północy grupka 300 osób próbowała wedrzeć się do skłotu Od:zysk. Próbowano m.in. podpalić drewniane palety zgromadzone przy wejściu - relacjonował Borowiak.

Jak dodał, po podjęciu interwencji przez policję nastąpiła eskalacja wydarzeń. - Zaczęły się ataki na policjantów różnego rodzaju przedmiotami. Trwało to około godzinę. Zatrzymano łącznie 59 osób podejrzanych o różne przestępstwa i wykroczenia - podał.

Reklama

Policja po potwierdzeniu tożsamości wypuściła zatrzymanych. - Zostali wylegitymowani i wstępne rozpytani. Wręczono im wezwania do obowiązkowego stawiennictwa za klika dni w komisariacie - przekazał Borowiak.

W tym czasie policja ma przygotować materiał pozwalający na przedstawienie konkretnym osobom zarzutów. - Będą to przede wszystkim trzy podstawowe grupy zarzutów: niszczenia mienia, czynnej napaści na policjantów oraz udziału w zbiegowisku i nie opuszczeniu tego zbiegowiska na wezwanie policji - wymienił.

Policja informuje, że po nocnych starciach pomocy wymagało w sumie 11 funkcjonariuszy - mieli drobne urazy. Jeden z nich ma złamany palec, inny został uderzony kamieniem.

W nocy uszkodzony został również wóz transmisyjny TVP - rano policja dokonała jego oględzin.

W niedzielę wieczorem Lech Poznań dzięki remisowi z Wisłą Kraków (0-0) zdobył mistrzostwo Polski.

Sympatycy Lecha Poznań na placu Mickiewicza świętowało siódmy w historii klubu tytuł mistrza kraju. Tuż przed godziną 23 do kibiców dołączyli również piłkarze.

Feta z udziałem piłkarzy zakończyła się po niespełna godzinie, a zawodnicy udali się jeszcze na uroczystą kolację. Kibice świętowali dalej w okolicznych pubach i kawiarniach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje