Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (23 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (22 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (20 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (17 pkt.)
  • 7 .Cracovia (17 pkt.)
  • 8 .Radomiak (16 pkt.)

Amatorzy, którzy ograli Lecha. Oto Stjarnan

Zespół z czterema piłkarzami na półprofesjonalnych kontraktach wyrzucił z europejskich rozgrywek Lecha Poznań! - Bo jesteśmy ciężko pracującym zespołem z bardzo dobrą atmosferą w środku i wielkim duchem. Zawsze chcemy wygrać i tutaj też wierzyliśmy w awans - mówił po meczu trener Stjarnan Gardabaer Runar Sigmundsson.

Zespół z Islandii wyeliminował już trzeciego rywala z Ligi Europejskiej - po Bangor City i FC Motherwell przyszedl czas na poznańskiego Lecha.

Kibice "Kolejorza" nie dowierzali w to, co działo się na boisku. Po zakończeniu meczu wybuczeli swoich piłkarzy, zwyzywali trenera i właściciela klubu, a później... świętowali awans zawodników Stjarnan. Ci podeszli pod tzw. kocioł (trybunę największych fanów) i rozruszali ją.

Trener Sigmundsson został za to przywitany brawami na konferencji prasowej. Później mówił, że jego zespół jest tak naprawdę drużyną półamatorów.

Reklama

- Mamy czterech zawodników z Danii na półprofesjonalnych kontraktach. Większość to studenci, w 25-osobowej kadrze mamy 18 wychowanków. Ten chłopak, który po 15 minutach musiał wejść na boisko, był pierwszy raz w meczowej kadrze. U mnie liczy się zespołowość - tłumaczył trener Stjarnan. 

O spotkaniu powiedział zaś: - Dużo było gry defensywnej z naszej strony, ale i dobrej organizacji. Następna runda jest czymś wspaniałym dla nas, to wielki sukces. Spodziewaliśmy się trudnego, ciężkiego meczu, ale zawsze wierzymy, że jesteśmy w stanie sprostać zadaniu - stwierdził.

Czy kiedyś mógłby pracować w takim klubie jak Lech? - Wielki klub, wspaniała atmosfera na trybunach. Kto wie, może kiedyś... - odpowiedział Islandczyk, który z wyglądu bardzo przypomina Jurgena Kloppa.

Autor: Andrzej Grupa

Liga Europejska - sprawdź szczegóły

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy