Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Radomiak (16 pkt.)
  • 7 .Cracovia (16 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)

Adam Nawałka: To trudna sytuacja

- To trudna sytuacja, ale zrobimy wszystko, by ją opanować i wierzę, że będziemy odpowiednio przygotowani do następnego meczu z Legią Warszawa - powiedział po klęsce z Piastem w Gliwicach (0-4) Adam Nawałka, trener Lecha Poznań. Jego zespół przegrał drugi mecz rozegrany wiosną i zdecydowanie zawodzi w Lotto Ekstraklasie.

- Gratulacje dla drużyny Piasta, która była lepsza, na co wskazuje wynik. Grając na wyjeździe wszystkie bramki straciliśmy po kontrach. Jest wiele aspektów do analizy i wiele elementów musimy poprawić. To trudna sytuacja, ale zrobimy wszystko, by ją opanować i wierzę, że będziemy odpowiednio przygotowani do następnego meczu z Legią - mówił na pomeczowej konferencji prasowej Nawałka.  

- Na pewno będzie zrobiona odbudowa mentalna. Musimy wyciągnąć wnioski, ale nie ma mowy o załamywaniu rąk. Przynajmniej ja tak do tego podchodzę. Inaczej wyobrażaliśmy sobie start wiosny, tym bardziej że końcówka jesieni była pełna optymizmu. Jestem przekonany, że nasza praca będzie procentować i że w najbliższych meczach Lech zaprezentuje się zdecydowanie lepiej - zakończył trener Lecha Poznań.

Satysfakcji z wygranej i jej rozmiarów nie krył Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice.

- To bardzo udany dla nas wieczór. Rozegraliśmy dobry, a nawet bardzo dobry mecz. Cały zespół funkcjonował dobrze, każdy piłkarz dołożył do tego zwycięstwa swoją cegiełkę. Mówiłem drużynie, że wygramy, jeśli każdy z zawodników zagra na swoim optymalnym poziomie. I tak się stało. Nie mieliśmy słabych punktów, stąd taki efekt - analizował spotkanie były selekcjoner.  

- To jednak tylko jeden mecz, nie można się tym zachłysnąć. Mamy dwa dni, żeby się nacieszyć tym zwycięstwem, a potem zaczynamy przygotowania do następnych spotkań. Dziś w naszej grze było bardzo mało prostych błędów i strat, po których Lech mógł nas skontrować. Kluczem było niepozwolenie gościom na pokazanie ich atutów, które niewątpliwie mają - zakończył Waldemar Fornalik, który tym razem był górą w pojedynku byłych trenerów polskiej kadry.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje