Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (3 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (3 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 4 .Legia Warszawa (3 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (1 pkt.)
  • 6 .Warta Poznań (1 pkt.)
  • 7 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 8 .Cracovia (1 pkt.)

Wymiana murawy na stadionie Korony Kielce

Prace związane z wymianą zniszczonej murawy na stadionie przy ul. Ściegiennego w Kielcach rozpoczęły się w czwartek. Z powodu jej bardzo złego stanu odwołano tam wtorkowy mecz Korony z Wisłą Kraków.

Specjaliści od wymiany murawy na piłkarskich stadionach mają bardzo mało czasu, bowiem na przyszły wtorek (8 marca) przełożono spotkanie Korony z Wisłą, które pierwotnie miało się odbyć 1 marca. Po obfitych opadach deszczu ze śniegiem boisko w opinii sędziego nie nadawało się do gry.

Pierwotnie, zakrojone na szerszą skalę prace związane z wymianą murawy zaplanowano na przełom marca i kwietnia. - Do zmiany planów przymusiła nas sytuacja z wtorku. Nie mamy innego wyjścia, musimy działać - powiedział dyrektor zarządzającego stadionem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach Wojciech Dębski.

Reklama

W czwartek rozpoczęły się prace związane z frezowaniem płyty boiska. - Następnie będzie poziomowanie płyty, nawiezienie piasku, rozluźnienie podłoża i rozłożenie nowej murawy, która przyjedzie do nas ze Szczecinka - dodał.

Firma prowadząca inwestycję zapewniła, że prace związane z wymianą murawy będą prowadzone w wymiarze nawet kilkunastu godzin na dobę, także przy sztucznym oświetleniu stadionu. - Póki co podziwiamy ich sprawność organizacyjną i jesteśmy dobrej myśli - podkreślił Dębski.

Koszty całej operacji obliczono na 400 tysięcy złotych. Szef MOSiR-u ma nadzieję, że podjęte działania wystarczą na kilka lat. - Będziemy monitorowali tę murawę. Jeśli przetrwamy ten pierwszy okres wiosenny, to powinna nam się ona sprawdzić, ale jak się będzie zachowywała trudno przewidzieć, to jest przyroda - zaznaczył.

Stadion przy ul. Ściegiennego, noszący obecnie nazwę Kolporter Arena, został wybudowany w latach 2004-2006. Maksymalnie może pomieścić 15 500 widzów. Oprócz spotkań ligowych odbywały się na nim także mecze reprezentacji kraju, a w 2012 roku finał Pucharu Polski.

Dowiedz się więcej na temat: Korona Kielce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje