Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (29 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (28 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (28 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (23 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (23 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Prezes Korony Kielce zwolniony dyscyplinarnie

Dotychczasowy prezes występującej w piłkarskiej ekstraklasie Korony Kielce Tomasz Chojnowski stracił pracę w trybie dyscyplinarnym - powiedział w poniedziałek prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Powodem są zastrzeżenia dotyczące dwóch umów.

Wcześniej informowano, że rozwiązanie umowy nastąpiło wyłącznie po rezygnacji ze względu na stan zdrowia prezesa.

Reklama

Występujący w roli właściciela klubu prezydent Lubawski, nie zdradził szczegółowych powodów dyscyplinarnego zwolnienia Chojnowskiego. Powiedział, że pod koniec marca "od jednego z pracowników" dowiedział się o dwóch umowach, zawartych przez Koronę, "które budziły podejrzenia".

- Zorganizowałem spotkanie z udziałem prawników z prezesem. Po tym spotkaniu poinformowałem go, że nie przekonał mnie co do swoich racji i następnego dnia (w piątek, 28 marca - PAP) złożył rezygnację z przyczyn zdrowotnych. Wiem, że jest chory. Powiedział, że skoro stracił zaufanie nie będzie dalej prezesem - relacjonował prezydent Kielc.

Od ubiegłego poniedziałku obowiązki prezesa Korony pełni dotychczasowy dyrektor klubu Marek Paprocki. - Po kilku dniach pan prezes przyniósł mi nowe wieści, niestety niezbyt ciekawe - powiedział Lubawski, nie zagłębiając się w szczegóły.

Wyjaśnił, że w przedstawionych dokumentach "nie ma dowodu na to, że ktoś coś komuś zabrał, albo, że ktoś się wzbogacił. Budzą jednak wątpliwości, co do sensu podpisywania niektórych umów, a także, czy nie mamy do czynienia z działaniami na szkodę spółki" - podkreślił Lubawski.

Według niego to wystarczyło, by w miniony piątek podjąć decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu byłego prezesa. - Musiałem to zrobić. (Chojnowski - PAP) może się oczywiście wybronić w sądzie, to jest jego prawo - dodał.

Prezydent Lubawski zdecydował także o powołaniu specjalnej komisji złożonej z prawników, która dokładnie zbada sytuację w spółce Korona SA. - Muszę mieć przekonanie, jaka była w tym rola prezesa, jakie będą skutki tego, czy zostało złamane prawo, czy nie - podkreślił.

Sto procent akcji Korony należy do miasta, dlatego zdaniem Lubawskiego, konieczne jest dokładne zbadanie tej sprawy.

Prezydent nie chciał powiedzieć o jakiego rodzaju umowy chodzi w sprawie. - Nie udzielam takich informacji, żeby dać szansę komisji badającej sprawę - zaznaczył.

PAP nie udało się w poniedziałek skontaktować z byłym prezesem Korony SA.

Rzecznik prasowy klubu Paweł Jańczyk powiedział w poniedziałek, że klub na razie nie udziela w tej sprawie komentarza. - Zarząd jest usatysfakcjonowany, że prezydent Kielc podjął natychmiastowe kroki, kiedy dowiedział się o zaistniałej sytuacji i wprowadził komisję która ma wszystko sprawdzić. Stanowisko klubu będzie znane po wynikach tej kontroli - wyjaśnił.

Tomasz Chojnowski był prezesem Korony od czerwca 2010 roku.

Po 28 kolejkach piłkarskiej ekstraklasy Korona Kielce zajmuje 11. miejsce z 34 punktami na koncie. W poniedziałek wieczorem zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Od kilku lat trwają intensywne poszukiwania inwestora dla należącego w całości do miasta klubu.

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Chojnowski | Korona Kielce | Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje