• 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Porażka Korony Kielce w meczu kontrolnym

Piłkarze Korony Kielce przegrali w środę w sparingu z pierwszoligową Olimpią Grudziądz 0-2 (0-0). Mecz rozegrano w Kleszczowie w woj. łódzkim.

Pierwszą bramkę dla drużyny z Grudziądza zdobył w 79. minucie pomocnik Dariusz Gawędzki. Drugą, z rzutu karnego w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, Adam Cieśliński.

Jak powiedział rzecznik Korony Kielce Paweł Jańczyk, trener Leszek Ojrzyński zabrał na mecz do Kleszczowa przede wszystkim zawodników grających na co dzień w Młodej Ekstraklasie. Podczas meczu testował m.in. 18-letniego bramkarza, wychowanka Lecha Poznań Seweryna Derbisza.

W sobotę zawodnicy Korony Kielce wrócili do Polski z blisko dwutygodniowego zgrupowania na Cyprze, gdzie w sparingach odnieśli dwa zwycięstwa, dwie porażki i raz zremisowali.

Na 21 lutego zaplanowano prezentację drużyny przed rundą wiosenną. Pierwszy mecz w ekstraklasie Korona rozegra 23 lutego z Legią Warszawa, na swoim stadionie. Kielczanie po rundzie jesiennej  zajmują 13. miejsce w tabeli.