Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (23 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (22 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (20 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (17 pkt.)
  • 7 .Cracovia (17 pkt.)
  • 8 .Radomiak (16 pkt.)

Marcin Brosz: Pokazaliśmy już, że potrafimy wygrać z Legią

- Pokazaliśmy już, że potrafimy wygrać z Legią - powiedział trener Korony Kielce przed niedzielnym meczem z wicemistrzem Polski w ramach 21. kolejki Ekstraklasy.

"Pokazaliśmy już, że potrafimy wygrać z Legią" - powiedział dziennikarzom szkoleniowiec kieleckiego klubu. Jego zdaniem, aby odnieść zwycięstwo nad wicemistrzem Polski jego podopieczni muszą "podtrzymać dyspozycję ze wcześniejszych spotkań", a na boisku dać z siebie wszystko.

Brosz przed meczem z Legionistami jest optymistą. "W ostatnich meczach może nie wynik, ale jakość gry była na dobrym poziomie. Korona nieraz pokazała, że ma jeszcze większy potencjał" - podkreślił, dodając, że chciałby tym spotkaniem przełamać złą passę swojego zespołu na stadionie przy Ściegiennego.

Reklama

"Teraz w szatni jest tylko jeden temat - Legia Warszawa. Widać, że zespół chce zrobić wszystko, by dać radość kieleckim kibicom - poprzez wynik i jakość gry" - dodał trener.

Zdaniem Brosza ostatnie dwa spotkania Korony pokazały, że z zespołu, który "gra wyłącznie na kontry" Korona przechodzi do kreowania gry. "Nie wszystko nam wychodzi, zdajemy sobie sprawę, że często nie jest tak, jakbyśmy tego oczekiwali, błędy się zdarzają, ale nie ma innej możliwości, by robić postęp. Nie ma nic lepszego, jak pokazać to, że gramy coraz lepiej na tle wicemistrza Polski, zespołu, który reprezentował nas w pucharach, który ma ambicje i jest bardzo dobrym zespołem" - przyznał.

Z ambicjami do niedzielnego spotkania podchodzi także napastnik Korony Michał Przybyła, który w ostatnim meczu z Legią na Łazienkowskiej w sierpniu strzelił bramkę. Kielczanie wygrali wtedy z warszawskim zespołem 2-1. "Miejmy nadzieję, że na naszym stadionie będzie ten sam scenariusz i najważniejsze żebyśmy tutaj zdobyli w końcu trzy punkty" - powiedział dziennikarzom.

Swoje nadzieje napastnik uzasadnia dobrym spotkaniem z Cracovią, w którym "niewiele brakowało, by to Korona odniosła zwycięstwo". Wspomniany mecz zakończył się remisem 2-2.

Niedzielne spotkanie Korona - Legia rozpocznie się o godz. 15.30. Kielczanie po 20 kolejkach Ekstraklasy zajmują 10. miejsce w tabeli z 24 punktami na koncie. Stołeczny klub z 37 puntami jest wiceliderem najwyższej klasy rozgrywkowej.

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama