• 6 .Pogoń Szczecin (10 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (9 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (9 pkt.)

Korona - Slovan 2-3 w sparingu

Korona Kielce przegrała z mistrzem Czech Slovanem Liberec 2-3 (1-1) w meczu sparingowym rozegranym w Ajia Napa na Cyprze. Kielecki zespół przebywa tam na zgrupowaniu przed rundą wiosenną ekstraklasy.

Pierwszą bramkę dla Korony już w pierwszej akcji, w 2. minucie spotkania zdobył słowacki obrońca Pavol Stano. Mistrzowie Czech zdołali wyrównać 20 minut później. Gola dla drużyny z Liberca zdobył Michael Rabusic.

W 60. minucie meczu Czesi objęli ponowne prowadzenie po bramce Jiriego Fleismana. W 75. minucie wyrównał kielecki pomocnik Łukasz Sierpina po prostopadłym podaniu Bartosza Kwietnia. Cztery minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w bramce Korony umieścił 23-letni napastnik Slovana Josef Sural.

Był to już trzeci z pięciu zaplanowanych sparingów Korony w Ajia Napa. W pierwszym meczu rozegranym w ubiegły piątek kielczanie pokonali rosyjską Mordowię Sarańsk 1-0, a w poniedziałek zremisowali z Botewem Płowdiw z Bułgarii 1-1.

Ostatniego dnia zgrupowania, w piątek, Korona rozegra dwa sparingi. Pierwszy z Duklą Praga, a później z serbskim zespołem (również z ekstraklasy) Slobodą Uzice.

Dowiedz się więcej na temat: Korona Kielce | Slovan Bratysława | sparing | Ekstraklasa