Reklama

Reklama

  • 1 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 2 .Stal Mielec (1 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (1 pkt.)
  • 4 .Radomiak (1 pkt.)

Korona Kielce nadal bez dokapitalizowania. Nie przystąpi do rozgrywek?

​Podczas poniedziałkowego walnego zgromadzenia akcjonariuszy występującej w tym sezonie w piłkarskiej Ekstraklasie Korony Kielce po raz kolejny nie doszło do dokapitalizowania spółki. W tej sytuacji drużyna po spadku może nie przystąpić do pierwszoligowych rozgrywek.

"Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korona SA z powodu braku wymaganego kworum, wynikającego z nieobecności większościowego Akcjonariusza, zostało przerwane do dnia 4 sierpnia br." - poinformował kielecki klub w komunikacie.

Serial z dokapitalizowaniem kieleckiego klubu ciągnie się już od blisko dziewięciu miesięcy. W tym czasie miasto i rodzina Hundsdorferów nie potrafili uzgodnić wspólnego stanowiska. Na początku lipca przed meczem z Arką Gdynia większościowi właściciele klubu wydali oświadczenie, w którym zapewnili, że nawet w przypadku spadku z ekstraklasy przyszłość klubu nie jest zagrożona. "Przyszłość Korony Kielce - czy to w ekstraklasie, czy w I lidze - jest zapewniona" - podkreślono w oświadczeniu.

Reklama

Wydawało się wiec, że podczas poniedziałkowego walnego zgromadzenia akcjonariuszy dojdzie w końcu do dokapitalizowania spółki. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami niemieccy większościowi właściciele Korony mieli przeznaczyć na ten cel 3,67 mln złotych. Miasto miało dołożyć 1,43 mln złotych.

Po raz kolejny nie doszło do dokapitalizowania, bowiem do stolicy regionu świętokrzyskiego nie przyjechał nikt z rodziny Hundsdorferów. Przyszłość klubu stanęła pod dużym znakiem zapytania. Dokapitalizowanie jest niezbędne, aby pokryć zadłużenie spółki. Korona może nie dostać licencji na grę w pierwszej lidze. Kolejnym etapem może być postawienie spółki w stan likwidacji. Tak więc przyszłość kieleckiego klubu rysuje się w coraz ciemniejszych barwach.

Autor: Janusz Majewski

Dowiedz się więcej na temat: Korona Kielce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje