Reklama

Reklama

Korona Kielce - ŁKS 2-0 w 37. kolejce Ekstraklasy

W meczu 37. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce pokonała Łódzki Klub Sportowy 2-0. Obie drużyny były już pewne spadku. Nic więc nie ryzykowały i stworzyły ciekawe widowisko.

Zapis relacji na żywo z meczu Korona Kielce - ŁKS

Zapis relacji na żywo z meczu Korona Kielce - ŁKS na urządzenia mobilne

Początek meczu był bardzo ciekawy. Już w drugiej minucie Jakub Osobiński był zmuszony do interwencji. Chwilę później jego kolega trafił w poprzeczkę.

Korona próbowała odpowiedzieć, ale nie potrafiła stworzyć groźnej sytuacji. Najaktywniejszy był Marcin Cebula, który najlepszą sytuację miał w 16. minucie, ale Dawid Arndt złapał jego strzał.

Reklama

Z każdą kolejną minutą tempo meczu zaczynało spadać. Oba zespoły miały jeszcze kilka szans po stałych fragmentach gry. W 18. minucie z rzutu wolnego groźnie strzelał Pirulo, ale piłka przeleciała minimalnie nad bramką.

Z kolei Korona szukała swoich szans po rzutach rożnych. Nie potrafiła ich jednak dobrze rozegrać i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Korona od początku drugiej połowy przeważała. W 50. minucie z dystansu groźnie strzelał Daniel Szelągowski. Dobrze spisał się jednak Arndt.

Bramkarz ŁKS-u był bezradny w kolejnej akcji. Z ostrego kąta uderzał Bartosz Spychała, ale piłka minęła bramkę.

Korona nacierała. Chwilę później w słupek trafił Jacek Kiełb. W odpowiedzi świetną okazję stworzył ŁKS. Ratajczyk zmarnował jednak świetną sytuację.

Gospodarze w końcu wykorzystali okazję. W 73. minucie Michal Gardawski z lewej strony prostopadle podał do Szelągowskiego. Ten zagrał przed bramkę, a tam dobrze zachował się Iwo Kaczmarski, który w zamieszaniu dobrze dołożył nogę i trafił do siatki.

Korona na tym nie poprzestała. W ostatniej akcji meczu wynik ustalił Szelągowski. Popisał się pięknym rajdem. Przebiegł pół boiska i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

MP

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę PKO Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL