Reklama

Reklama

Korona Kielce. Klub odważniej stawia na młodzież

W Koronie Kielce w ostatnich spotkaniach ekstraklasy odważniej stawia się na młodych piłkarzy. "Każdy z nich ma określone umiejętności, naszą rolą jest jednak, żeby za szybko nie rzucić ich na głęboką wodę" - powiedział drugi trener Kamil Kuzera przed wtorkowym meczem z Wisłą w Płocku.

Mimo że do końca rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy pozostały jeszcze dwie kolejki, wiadomo już, że kielecki zespół przyszły sezon spędzi w pierwszej lidze. Kiedy prysły ostatnie nadzieje na utrzymanie, więcej szans na grę dostają młodzi zawodnicy. W ostatnim spotkaniu z Wisłą w Krakowie w pierwszej jedenastce znalazł się Daniel Szelągowski. Niespełna 18-letni piłkarz swój występ udokumentował bramką.

"Młodzi zawodnicy nie mogą uśpić swojej czujności. Wchodząc na pewien poziom, najtrudniej go utrzymać. W tych chłopcach musi być olbrzymia pokora, bo jeszcze nic nie osiągnęli. Trzeba ciężkiej pracy nad sobą. Nie mogą zadowolić się tylko obecną chwilą. Muszą patrzeć cały czas do przodu" - podkreślił Kuzera, który uważnie przygląda się postępom, jakie w ostatnim czasie poczynili młodzi zawodnicy.

Reklama

"Każdy z nich ma określone umiejętności. Teraz ważną rolą sztabu i klubu jest to, aby umiejętnie wprowadzić ich do grania, żeby za szybko nie rzucić ich na głęboką wodę"  - zaznaczył asystent Macieja Bartoszka.

Młodych piłkarzy chwalił także jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Korony Michael Gardawski.

"Podoba mi się to, co robią nasi młodzi zawodnicy. Nie boją się, biorą piłkę, wchodzą w pojedynki. Mam nadzieję, że dalej będą tak pracować, a klub postawi na nich odważniej. Trzeba iść tą drogą" - podkreślił obrońca kieleckiej drużyny, dla którego występ w Płocku, będzie prawdopodobnie przedostatnim meczem w barwach Korony, mimo że ma ważny kontrakt do 2022 roku.

"Nie mam jeszcze żadnych konkretów, ale prowadzę rozmowy z klubami z polskiej ekstraklasy i Niemiec" - zdradził 30-letni piłkarz.

Mimo że rozgrywki ekstraklasy jeszcze trwają, sztab szkoleniowy już myśli o następnym sezonie, przyglądając się piłkarzom, którzy mogliby zasilić szeregi drużyny.

"Nie będę mówił o konkretnych nazwiskach, ale stworzyliśmy sobie już dużo wcześniej pewną listę. Mieliśmy dwa plany, gdybyśmy utrzymali się w ekstraklasie, a drugi na wypadek spadku. Dzisiaj już wiemy, że musimy wdrożyć plan b. Mamy listę zawodników, którym się przyglądamy. Niedługo trzeba będzie przejść do konkretów" - wyjaśnił Kuzera.

W przedostatnim meczu w ekstraklasie piłkarze Korony zagrają we wtorek z Wisłą w Płocku. Początek spotkania o godz. 20.30.

Autor: Janusz Majewski

maj/ co/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL