Reklama

Reklama

Korona Kielce. Gino Lettieri przedłużył kontrakt

Gino Lettieri podpisał dziś nowy kontrakt z Koroną Kielce. Umowa szkoleniowca z klubem została przedłużona do końca czerwca 2020 roku.

Lettieri funkcję tę objął w maju ub.r., zastępując na tym stanowisku Macieja Bartoszka.

- Na temat kontraktu z trenerem rozmawiam już od dłuższego czasu. Nie jest łatwym partnerem do rozmowy, ale jesteśmy już dogadani i jeśli będzie chwila, to umowa zostanie podpisana - mówił w ubiegłym tygodniu prezes Korony Krzysztof Zając. Dzisiaj, po powrocie drużyny z rewanżowego meczu półfinału Pucharu Polski z Arką Gdynia, obydwie strony spotkały się i podpisały stosowną umowę.

Lettieri w 20-letniej karierze szkoleniowca prowadził przeważnie zespoły z niższych lig niemieckich, m.in. FC Augsburg, SV Darmstadt 98 czy MSV Duisburg. Przed przyjściem do Korony był trenerem klubu 3. Bundesligi FSV Frankfurt. Pod jego wodzą drużyna w 13 spotkaniach odniosła jedno zwycięstwo, trzy mecze zremisowała i doznała dziewięciu porażek.

Reklama

Kielczanie pod jego okiem w rozgrywkach Ekstraklasy zaliczyli 12 zwycięstw, 12 remisów i siedem porażek - co pozwoliło im awansować do grupy mistrzowskiej. Oprócz tego Korona doszła aż do półfinału Pucharu Polski, gdzie została wyeliminowana w dwumeczu przez Arkę Gdynia (2-1, 0-1).

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL