Reklama

Reklama

Korona Kielce. Gino Lettieri: Naszym problemem nie jest Cracovia

Przed meczem piłkarskiej ekstraklasy z Cracovią trener Korony Gino Lettieri narzekał, że ze względu na opady śniegu, jego zespół ma spore trudności w przygotowaniach do tego spotkania. "Naszym problemem nie jest Cracovia, tylko brak boisk treningowych"- podkreślił.

Ze względu na aurę, w piątek piłkarze Korony ćwiczyli jedynie na boisku ze sztuczną murawą. "To był spokojny trening, ponieważ na takiej nawierzchni może się za dużo wydarzyć" - zaznaczył włoski szkoleniowiec.

Wciąż nie wiadomo, z których piłkarzy Lettieri będzie mógł skorzystać w meczu z Cracovią. "Na ten moment brakuje nam dużo zawodników. Zostało jeszcze trochę czasu i zobaczymy kogo będziemy mogli zabrać do Krakowa" - wyjaśnił trener.

Reklama

Po siedemnastu kolejkach ekstraklasy Korona z dorobkiem 29 punktów plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Cracovia zgromadziła o 11 punktów mniej i zajmuje 12. pozycję, mając jedynie punkt przewagi nad strefą spadkową.

Mateusz Możdżeń pytany o szansę kielczan w meczu z Cracovią podkreślił, że "zespół wie, gdzie ma uderzyć". "Nie wiemy natomiast, w jakim stanie będzie boisko. Zmieniliśmy swój sposób gry, a do tego jest potrzebna dobra murawa" - zaznaczył pomocnik Korony.

Dodał, że ciężko spodziewać się jakiegokolwiek scenariusza w tym meczu. "To, że będziemy dłużej przy piłce, próbując się utrzymać przy niej, to jest raczej pewne, bez względu na boisko. Chociaż ma to spory wpływ, bo wiemy jak będzie niebezpiecznie, jeżeli ta murawa będzie w kiepskim stanie" - podkreślił popularny "Możdżu".

Z kolei inny pomocnik "żółto-czerwonych" Łukasz Kosakiewicz zaznaczył, że przed starciem z Cracovią jego drużyna nie patrzy na tabelę, skupiając się jedynie na swojej grze. "Nie będzie to łatwe spotkanie" - dodał.

Mecz Cracovii z Koroną rozegrany zostanie w poniedziałek o godz. 18.00.

Piotr Grabski

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

***

Bartosz Rymaniak po awansie Korony do półfinału Pucharu Polski:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL