Reklama

Reklama

Korona Kielce chce przełożyć mecz z Pogonią Szczecin

Władze Korony Kielce chcą przełożyć mecz z Pogonią Szczecin, bo tego samego dnia grają... piłkarze ręczni Vive. Ekstraklasa jest przychylna.

Władze występującej w piłkarskiej ekstraklasie Korony Kielce chcą przełożyć zaplanowane na sobotę 29 sierpnia spotkanie z Pogonią Szczecin. Powodem jest wyznaczony na ten sam dzień towarzyski mecz piłkarzy ręcznych Vive z Paris Saint Germain w Krakowie.

"Chcemy zrobić tak, żeby kibice nie musieli stawać przed wyborem - mecz Vive, czy Korony" - powiedział PAP rzecznik prasowy kieleckiego klubu piłkarskiego Paweł Jańczyk. W grę wchodzi np. przesunięcie terminu z soboty na piątek lub niedzielę.

29 sierpnia o godz. 15.15 szczypiorniści Vive zmierzą się pod Wawelem z naszpikowanym gwiazdami Paris Saint Germain. Z kolei niecałe trzy godziny później w meczu siódmej kolejki rywalizację ligową z Pogonią rozpocznie Korona.

Reklama

"Próbujemy, choć wiemy, że nie jest to łatwy temat. Mamy świadomość, że takie rzeczy powinniśmy zgłaszać znacznie wcześniej, nawet z półrocznym wyprzedzeniem; nie mieliśmy wtedy wiedzy jednak o planowanej imprezie w Krakowie z udziałem Vive" - wyjaśnił Jańczyk.

Specjalista ds. komunikacji Ekstraklasy SA Waldemar Gojtowski powiedział: "Sprawa jest nam znana i z pewnością, jeśli na to pozwolą takie okoliczności jak terminy innych meczów plus zgoda nadawcy, to będziemy chcieli podejść do tej sprawy tak, by kibicom umożliwić udział w dwóch wydarzeniach".

Dodał, że ma świadomość, że w Kielcach jest wielu fanów, którzy chodzą na imprezy zarówno piłki ręcznej jak i nożnej. Przyznał też, że kiedy terminarz jest ustalony, łącznie z konkretnymi godzinami w porozumieniu z nadawcą (a tak jest w tym przypadku), nie jest łatwo wyjąć jakiś element z tej układanki i przełożyć go na inny dzień. "Szczególnie kiedy polskie kluby grają w europejskich pucharach - to są pewne ograniczenia terminowe" - podkreślił.

Po dwóch kolejkach ekstraklasy Korona jest wiceliderem tabeli z kompletem punktów. Pierwsze miejsce, z uwagi na korzystniejszy stosunek bramkowy zajmuje Legia Warszawa. Pogoń Szczecin z którą kielczanie zmierzą się w siódmej kolejce jest trzecia.

Vive Tauron Kielce w sierpniu rozpocznie przygotowania do nowego sezonu w ekstraklasie piłkarzy ręcznych oraz Lidze Mistrzów. Jednym z kluczowych sprawdzianów ma być zaplanowany na 29 sierpnia mecz z Paris Saint Germain w Krakowie, na który wybiera się spora grupa kibiców ze Świętokrzyskiego. Dotychczas sprzedano prawie pięć tysięcy biletów. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy