Reklama

Reklama

Korona Kielce będzie wspierana przez niemiecki fundusz

Niemiecka firma dofinansuje Koronę Kielce i zakupi nowych piłkarzy, którzy będą występowali w jej barwach - poinformował prezydent Kielc Wojciech Lubawski. W czwartek wieczorem należący do miasta klub podpisał umowę z zagranicznym partnerem.

Niemiecka firma dofinansuje Koronę Kielce i zakupi nowych piłkarzy, którzy będą występowali w jej barwach - poinformował prezydent Kielc Wojciech Lubawski. W czwartek wieczorem należący do miasta klub podpisał umowę z zagranicznym partnerem.


Jest nim firma Hanseatisches Fuáball Kontor GmbH, zajmująca się inwestowaniem w piłkarskie talenty i polityką transferową. "W zakres porozumienia wchodzi podnoszenie poziomu sportowego klubu Korona S.A., transfery młodych perspektywicznych zawodników oraz szeroko pojęte kreowanie pozytywnej polityki sportowej klubu. Umowa obowiązywać będzie przez następne 5 lat" - napisano w komunikacie na stronie internetowej Korony.

"Mamy partnera, który jest silnym podmiotem w tej branży. Klub otrzyma pewną sumę pieniędzy na rozwój, nie mogę powiedzieć ile, bo takie jest zastrzeżenie. Dostaniemy także zawodników. W tej chwili możemy dostać pięciu, reprezentujących wysoki poziom" - wyjaśnił prezydent Lubawski.

Reklama

Z umowy wynika także, że nowy partner może jeszcze w tym roku stać się współwłaścicielem Korony Kielce. "Jeżeli do końca sezonu spełnimy ich oczekiwania, to w czerwcu kupią 51 proc. akcji. To jest zawarte w umowie" - wyjaśnił prezydent. "Chcą mieć silny klub w Polsce i padło na nas. Ja się z tego bardzo cieszę, bo to jest bardzo dobry podmiot" - dodał.

W wywiadzie dla internetowej telewizji klubowej "Korona TV" przedstawiciel Hanseatisches Fuáball Kontor Kai-Volker Langhinrichs powiedział, że istotą podpisanej umowy jest przede wszystkim partnerstwo między firmą, którą reprezentuje a klubem. "Jej główny punkt to inwestowanie w transfery". Potwierdził także, że "istnieje opcja zainwestowania w klub i przejęcia części jego akcji".

Zadowolenia z podpisanego kontraktu nie krył prezes Korony Kielce Tomasz Chojnowski. "To jest bardzo ważna umowa, która rysuje przed nami lepszą przyszłość. To jest możliwość podniesienia poziomu sportowego, polepszenia naszych możliwości finansowych, czyli zatrudniania lepszych piłkarzy" - ocenił. Dodał, że rozmowy w sprawie porozumienia trwały kilka miesięcy. "To jest pierwszy krok do kolejnych naszych działań, których jeszcze nie czas ujawniać" - zaznaczył.

Jak wyjaśnił rzecznik Korony Paweł Jańczyk, "umowa umożliwia partnerowi sprowadzanie i transferowanie zawodników do klubu i z klubu, których oni posiadają. To grupa inwestycyjna, która zarabia pieniądze poprzez inwestowanie w zawodników w wieku 18-23 lata" - powiedział.

Właścicielem stu proc. akcji Korony S.A. jest Miasto Kielce. Po 21 kolejkach zespół zajmuje 12. miejsce w tabeli ekstraklasy. Pierwsze po zimowej przerwie spotkanie w ekstraklasie rozegra 14 lutego na wyjeździe z Legią Warszawa.


 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama